پرسنل اداری برای تامین سلامت شهروندان باید سرکار باشند

حبیبی: برای اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا؛ باید پرسنل اداری و اجرایی طبق مصوبات در محل کار خود حاضر باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی معاون سیاسی استاندار قزوین در گفت وگوی اختصاصی با خبرآنلاین گفت: تغییر مصوبه ستاد مبارزه با کرونا در رابطه با ساعت فعالیت ادارات و بازگشت به روال عادی به علت بالا بردن سلامت شهروندان است و باید پرسنل اداری جهت تحقق و اجرای مصوبات ستاد مبارزه با کرونا در محل کار خود حاضر باشند.
حبیبی در پاسخ به این سوال که تاکیدات مسئولان بهداشتی بر خانه ماندن مردم است و دعوت پرسنل ادارات و دستگاه های اجرایی به کار طبق روال سابق یک تناقض آشکار به حساب می آید، گفت: دعوت به خانه ماندن برای "عموم" مردم است. اگر همه در خانه باشیم پس امور اجرایی را چه کسی باید انجام دهد و مصوبات ستاد مقابله با کرونا چگونه جنبه اجرایی به خود بگیرد؟
معاون سیاسی استاندار در پاسخ به سوال ما در رابطه با در معرض خطربودن کارمندان و پرسنل اجرایی دستگاه ها گفت: به مدیران اختیار دادیم که پرسنل ضروری را دعوت به کار کنند و خانم های باردار و کسانی که ناراحتی های خاصی دارند می توانند از مرخصی استفاده کنند و مدیران هم همراهی لازم را خواهند داشت.
حبیبی ادامه داد: حفظ سلامت شهروندان اولویت اصلی دولت و دستگاه های اجرایی است و همه دستگاه های اداری، نظامی، اجرایی و... باید همراهی و هماهنگی همه جانبه با دستگاه بهداشت و درمان استان داشته باشند.
حبیبی تاکید کرد: در راستای حفظ سلامت کارمندان و پرسنل دستگاه های اجرایی؛ ادارات پرتردد مانند مالیات را تعطیل کردیم و به بانک ها هم تاکید شده با رعایت اصول ایمنی و بهداشتی به ارائه خدمات بپردازند.
این تصمیم ستاد مبارزه با کرونا در بازگرداندن ساعت کاری ادارات به زمان عادی و حضور همه پرسنل در محل کار خود با واکنش های متعددی در فضای مجازی و چهره های سیاسی و اجرایی همراه شده است. در حالی که وضعیت قزوین در حالت قرمز است و محدودیت عبور و مرور مصوب شده است، بسیاری این تصمیم را متناقض با دستورالعمل های مبارزه با این ویروس می دانند.

۴۶

کد خبر 1362512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =