شما نظر دادید؛ با اینترنت رایگان و برنامه‌های شاد نشاط را به جامعه بیاورید

کمتر از دو هفته تا پایان سال باقی مانده است، دو هفته‌ای که باید شلوغ‌ترین روزهای سال می‌بود، شلوغ و پر از شادی و هیاهو.

به گزارش خبرآنلاین، امسال روزهای پایان سال توام شده با شیوع ویروس کرونا و قرنطینه خانگی بسیاری از هموطنان،‌ اغلب شهرها به حالت نیمه تعطیل درآمده و خبری از آن استقبال پرهیجان بهار نیست.

در همین خصوص خبرآنلاین در یک نظرخواهی از کاربران خود پرسید برای بازگشت شادی و نشاط در این روزهای سخت چه پیشنهاد می‌کنید؟چه باید کرد تا با شادی جمعی یا فردی این روزها را بهتر سپری کنیم؟

یکی از کاربران این فرصت را برای دورهم بودن خانواده مغتنم دانست و نوشت: به نظرم بهترین شرایط برای دور هم جمع شدن خانواده و آموزشهای درون خانوادگی درباره مسائل مختلف کوچک و بزرگ و مهمتر از همه گپ زدن درون خانوادگی است چیزی که در دوران میدان‌داری شبکه های اجتماعی افراد بدلیل ضیق وقت حوصله انجام آن را ندارند این گوی و این میدان بسم الله.

تعداد زیادی از کاربران افزایش سرعت اینترنت و خصوصا اینترنت رایگان را پیشنهاد داده‌اند. کاربری نوشته است:«به نظر من اینترنت رایگان به مردم بدید . اینجور سرگرم میشن و میتونن تو خونه از اخبار، طنز ، بازی ، و برنامه های آموزشی برخوردار باشن و کمتر بیرون برن .»

کاربر دیگری در همین راستا پیشنهاد داده: «حداقل مخابرات مکالمه ها را ارزانتر کنه تا مردم بتونن با اقوام و دوستان غیر حضوری از حال هم با خبر بشن البته یک مهلت منطقی برای هر مکالمه در نظر بگیرن.»

برخی از کاربران هم پیشنهاد تغییرات در برنامه‌های صدا و سیما را داده‌اند:« بهترین اقدام راه اندازی شبکه ای در صداسیما که بطور شبانه روز به پخش موزیک ویدیو بپردازه. چیزی که شبکه های فارسی زبان در خارج دارن ازش بهره میبرن و ما بی نصیب هستیم.»

کاربر دیگری نوشته است:«تغییر رویه های صدا و سیما برای پخش موسیقی های شاد و شوهای سنتی موسیقی از شهرهای مختلف ایران ، باز کردن فضای رسانه ای برای انتقادات و پیشنهادات صاحب نظران و مردم ، از بس استرس کشیدیم این روزها ، شبها تو خواب با همه مسئولین دعوا می کنم.»

کاربری به اسم حمید هم گفته است: «در گذشته حداقل حدود ۲ساعت از برنامه تلویزیون اواز و اهنگ شاد بود. با وجود خونه های الونکی و اپارتمانی که نه حیاط داره و نه سبزه وگل واقعا مردم توی چهار دیواری چطوری شاد باشند؟»

کاربر دیگری اما معتقد است تا مشکلات اقتصادی حل نشود چیزی مردم را شاد نمی‌کند:« به نظرم اول باید به فکر زنده موندن مردم وسلامتی شون بود، بعدش اگه اوضاع معیشتی روبراه بشه خود به خود شادی و نشاط بیشتر میشه، اینکه یک دلقک بیاد تو تلویزیون و بگه از ته دل بخندید و ودو ودو کنه که معنیش شادی نیست، وقتی درامد مردم کفاف ضروریات و اولیات زندگی رو نمیده، وقتی نمیتونی روز تولد بچه ت یا همسرت کاری براش بکنی ، وقتی نمیتونی روز زن و روز مرد و سالگرد ازدواجت و روز عید و ... هیچکاری برای خونوادت انجام بدی ، وقتی درآمدت همیشه چند قدم عقب تر از هزینه‌هاته خوشحالی وشادی ونشاط یک شوخی بیشتر نیست، بجای اینکه شهر های آلوده به ویروس کرونا رو قرنطینه کنیم، عالی ترین مقام مسوول بهداشت و درمان میاد تو قاب تلویزیون و به مردم مژده میده که با کتاب حافظ فال گرفته و به زودی همه چیز خوب میشه ولی یک ماسک یا محلول ضدعفونی گیرت نمیاد، نشاط یعنی چی؟»

۴۷۴۷

کد خبر 1362545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =