ساخت محلول ضدعفونی در کنار سگ و موش‌/ کشف ۲۰ هزار لیتر محلول غیربهداشتی

ایسنا نوشت: ماموران پلیس ۲۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده غیر مجاز را در تهران کشف کردند.

مدتی پیش از طریق منابع خبری، گزارشی از فروش محلول‌های ضدعفونی کننده در مناطق فرحزاد و سعادت‌آباد به پلیس اطلاع داده شد که درپی آن ماموران کلانتری ولنجک رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار داده و با حضور در محل اعلام شد در منطقه فرحزاد و انجام تحقیق متوجه شدند که دو نفر به صورت غیربهداشتی در حال تهیه بسته‌های حاوی الکل طبی، مواد ضدعفونی‌کننده  و محلول‌های شوینده هستند.

در همین راستا نیز مجوزهای قضایی لازم اخذ شد و ماموران با حضور در این محل دو متهم را دستگیر و در بازرسی از آن سه هزار لیتر الکل طبی و محلول ضدعفونی‌کننده و غیربهداشتی را کشف و ضبط کردند. دو متهم دستگیر شده به مقر انتظامی منتقل شدند و در جریان بازجویی از آنان مشخص شد که دو انبار دیگر در محدوده جاده‌ ساوه نیز در اختیار این افراد است که ماموران با مجوز قضایی به این دو انبار رفتند.

با حضور ماموران در دو انبار مذکور که دو سوله بود، دو تن از اتباع کشور افغانستان در حال بسته‌بندی این اقلام دستگیر شدند. همچنین در بازرسی از محل حدود ۱۷ هزار لیتر الکل و مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده غیربهداشتی نیز کشف و ضبط شد. 

همچنین بازرسی ماموران در محل نشان داد که محل ساخت این اقلام پر از لاشه موش و چندین سگ ولگرد بود که این موضوع نیز در مستندات پرونده ثبت شد.  وجود موش، سگ و کبوترهای فراوان در این محل، نشان از غیربهداشتی بودن این محلول ها و نوع بسته بندی های آنها بود.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام کرد که در مجموع حدود ۲۰ هزار لیتر الکل طبی و موادضدعفونی‌کننده غیربهداشتی از این سه انبار کشف شد و مجموعا هشت نیز دستگیر شدند که برای آنان پرونده‌ای تشکیل و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1362572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =