۰ نفر
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
از کرنا بترسیم اما نه آن قدر!

این روزها ترس از کرونا از خود کرونا ترسناک‌تر شده است، مساله‌ای که بارها از سمت پزشکان و متحصصان گوشزد می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، در همین خصوص دکتر حامد مقدم‌منش،‌ رزیدنت داخلی بیمارستانی از استان‌های درگیر با کرونا در همین رابطه به خبرآنلاین می‌گوید:مردم در مواجهه با کرونا به چند گروه تقسیم می‌شوند، آنهایی که ابدا کرونا را جدی نگرفته‌اند، آنهایی که اصرار دارند بگویند کرونا برایشان مهم نیست، آنهایی که جدی گرفته‌اند و رفتار درست نشان می‌دهند و کسانی که بیش از حد کرونا را جدی گرفته‌اند.

او می‌گوید:این گروه آخر جای بحث دارند،‌ مثلا کسی را جلوی عابر بانک دیدم که دو تا ماسک به صورت داشت،‌ هم ماسک معمولی و هم ماسک فیلتردار،‌ ضمن اینکه به فضای اطرافش الکل اسپری می‌کرد،‌ خب واقعا این نوع برخورد اشتباه است. این برخورد از یک ترس غیرواقعی و نادرست نشات می‌گیرد.

به گفته این پزشک متخصص که بیش از ده روز تجربه کار و طبابت بیماران مبتلا به کرونا را داشته‌،‌ اغلب مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی که علائم ابتلا به کرونا شامل تب(مهم‌ترین نشانه)،‌سرفه خشک و بدن درد را داشته‌اند،‌ نیازی به بستری نداشته و با قرنطینه در منزل کاملا بیماری را پشت را می‌گذارند.

تعدادی از مراجعان که نقص ایمنی و یا بیماری‌های زمینه‌ای داشتند، با بستری در بیمارستان از عوارض بیماری فارغ می‌شدند و کمتر از ۵ درصد از مبتلایان جان خود را از دست می‌دهند.

او تاکید می‌کند که اغلب قربانیان کرونا از گروه سالمندان هستند و افرادی که سیستم ایمنی بدن‌شان ضعیف نیست، تسلیم عوارض این بیماری نمی‌شوند.

با این تفاسیر این پزشک معتقد است ترس بیش از حد برخی از شهروندان و بی توجهی زیاد برخی دیگر مشکل مهمی در پروسه پشت سر گذاشتن کرونا محسوب می‌شود.

« من هم فیلم‌هایی از چین دیده بودم که مبتلایان به کرونا ناگهان نقش بر زمین می‌شوند و از هوش می‌روند،‌ اما حالا که خودم با این بیماران سروکار دارم هرگز کسی را ندیده‌ام که با این گونه تظاهرات به بیمارستان مراجعه کند، بله من هم شاهد بوده‌ام که بیماری در همین بیمارستان خودمان علی رغم همه تلاش‌ها فوت شد اما ترس موجود خیلی بیشتر از شدت مرگ و میر بیماری‌ است،‌همین روند طی شود باید بعد از کرونا به همان شوخی دیرینه برگردیم و توی آب کشور «سرترالین» بریزیم.»‌

جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید.

۴۷۴۷

کد خبر 1362589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =