۰ نفر
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

این بیماری که بیش از بیست روز بر کشور و زندگی مردم سایه انداخته است؛ روزگار را به کام همه تلخ کرده و مدارس، دانشگاه‌ها، تمامی مراسمات مذهبی و تجمعات را به تعطیلی کشانیده است.

در این میان، در حالی که نگاه جهان به کشور ماست، عده‌ایی با انگیزه نامشخص و اهدافی نامعلوم، اماکن مقدس را بوسیده یا لیس می زنند. با وجود آن که این افراد را دستگیر کرده‌اند، اما این گونه اعمال نامتعارف که در شرع هیچ مبنایی ندارند؛ تنها و تنها سبب بدبینی جهان به مسلمانان و دین می شوند و هیچ کارآیی دیگری جز این ندارند. 

این ویروس و عواقب آن بسیار جدی و شوخی گرفتن این بیماری ممنوع است، باید هر آنچه را که وزارت بهداشت، ستاد مبارزه با کرونا و جامعه پزشکی دستور می دهند، رعایت کنیم.

در خانه های خود بمانیم و از حضور در جمع پرهیز کنیم. رهبر معظم انقلاب نیز در راستای همین موضوع برنامه سخنرانی خود در حرم امام رضا(ع)، را لغو کردند. چرا که نباید از دستورات ستاد مبارزه با کرونا تخطی کرده و به انتقال بیشتر ویروس کمک کرد.

ضرورت دارد علما و مراجع هم با توصیه های خود به مردم، ضمن دعوت آن ها به آرامش، رفتارهای نامتعارف را کنترل کنند تا باب اظهار و نظرهای عجیب و غریبی که درباره تعطیلی نمازجمعه ها و نماز جماعت در مساجد زده می شود بسته شود.

این حرکات انجام شده و سخنان گفته شده بدون هیچ توجیه عقلانی از سوی عده ای معدود مطرح شده و نباید آن را به کل روحانیت تعمیم داد.

* نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و فعال سیاسی اصولگرا

۲۷۲۱۵

کد خبر 1362735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =