بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی کردستان ممنوع شد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان از تعطیلی و ممنوعیت بازدید از کلیه اماکن تاریخی و موزه های سطح استان تا اطلاع ثانوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، اسماعیل مریوانی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به شرایط پیش آمده و به منظور حفظ سلامت هموطنان، تمامی موزه ها و بناهای تاریخی سطح استان تعطیل و بازدید گردشگران از این اماکن ممنوع می باشد.
وی ادامه داد: مجموعه های موزه مردم شناسی خانه کٌرد، موزه سنندج، تپه باستانی زیویه، غار کرفتو و دیگر آثار تاریخی که به عنوان مهمترین مقاصد گردشگری استان کردستان در طول سال و به ویژه در ایام نوروز و تعطیلات تابستانی همواره  پذیرای گردشگران و مهمانان زیادی از سراسر کشور بوده اند، هم اکنون به دلیل وجود بیماری کرونا و به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری با دستور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین مصوبه شورای تامین شهرستان سنندج، تعطیل شدند.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان با بیان اینکه در ورودی های استان تردد کلیه مسافران کنترل می شوند، تصریح کرد: ضمن آرزوی سلامتی برای همگان، ازتمامی هموطنان عزیز تقاضا دارم از سفر به استان کردستان خودداری کنند.

46

کد خبر 1363460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =