مجموعه‌های ورزشی استان سمنان ضدعفونی شد

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: تمامی مکان‌های ورزشی دولتی و خصوصی تحت پوشش این اداره‌کل علیه بیماری کرونا در مناطق شهری و روستایی این استان ضدعفونی و گندزدایی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان ؛ مجتبی جانعلی گفت: مجموعه های ورزش استان سمنان اعم از سالن‌ها،استخرها و باشگاه‌های ورزشی این استان طی روز های اخیر برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ضدعفونی و گندزدایی شد.

وی افزود: این اقدام با همکاری مدیران مجموعه ها و برخی از ورزشکاران و جوانان و تشکیل تیم جهادی بسیج ورزشکاران به صورت خودجوش در حال اجراست.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: رعایت مسائل بهداشتی نقش مهمی در پیشگیری از کرونا دارد که باید همه ورزشکاران و ورزش دوستان این موضوع را رعایت کنند.
وی تصریح کرد: برای پیشگیری از شیوع بیماری تنفسی کرونا، تمام مکان‌های ورزشی استان به خصوص باشگاه‌ها و استخرهای شنا سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

جانعلی تصریح کرد: تمام مسابقات ، جشنواره‌های ورزشی ، نشست‌ها و دوره‌های داوری و مربیگری هم لغو شد .
وی ادامه داد: کار نظارت و بازرسی برای اعمال دقیق مقررات با حضور اکیپی منظم و مستمر با جدیت بر اساس مقررات همه شهرهای استان و همچنین در روستاها به جد پیگیری می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه بهترین و مهمترین راه جلوگیری از شیوع این بیماری پیشگیری فردی و تبدیل آن به فرهنگ عمومی است ، رعایت موارد لازم توسط جامعه ورزشکاران و دست اندرکاران ورزشی استان را خواستار شد.

مجتبی جانعلی با قدردانی از همراهی مدیران و دست اندرکاران ورزش استان در رعایت نکات بهداشتی و نیز دستورالعمل های صادره از سوی ستاد پیشگیری از ویروس کرونا گفت: همکاری باشگاه های بخش خصوصی در این حوزه نیز بسیار مطلوب بوده است.

وی اضافه کرد: با این حال آن دسته از باشگاه های خصوصی که نسبت به تعطیلی فعالیت تمرینی خود اقدام نکنند، پلمپ خواهند شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان در پایان افزود: به غیر از ضدعفونی و گندزدایی حوزه های مختلف اداره کل و ادارات تابعه ورزش و جوانان استان سمنان، ازدیگر برنامه های ایمن سازی و مقابله با ویروس کرونا در این اداره کل با بهره گیری از مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح که در اختیار کارکنان قرار دارد، انجام می شودو همچنین اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان چون دیگر دستگاه های اجرایی در راستای تحقق مصوبات ستاد ملی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برنامه ریزی کرده است. ستاد مقابله با ویروس کرونا در ورزش هم تشکیل شده که برای حفاظت از سلامتی ورزشکاران و قهرمانان تصمیماتی را اتخاذ کرده است.

46

کد خبر 1363760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =