استاندار قم: باید با محتکران ماسک و اقلام بهداشتی با شدت برخورد شود

استاندار قم نظارت بر تولید اقلام بهداشتی از سوی وزارت صمت و نیروی انتظامی را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید با محتکران ماسک و اقلام بهداشتی با شدت برخورد شود.

 به گزارش خبرآنلاین از قم ؛ بهرام سرمست گفت :  نظارت بر تولید اقلام بهداشتی از سوی وزارت صمت و نیروی انتظامی را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: باید با محتکران ماسک و اقلام بهداشتی با شدت برخورد شود.

استاندار قم بیان کرد: در مورد مواد و محصولات تولیدی برخی استان‌ها جزیره‌ای عمل می‌کردند، از استانداران مختلف این انتظار را داشته و داریم که  سیاست جزیره‌ای را به حداقل رسانده و یکپارچه تصمیم‌گیری شود.

وی در مورد باز بودن دادگاه‌ها و دادسراها گفت: هم سلامت مراجعین و هم خود کارکنان مهم است تا جایی که بنده اختیار داشته و دارم برای تدبیر استان استفاده کرده و می‌کنم و آن را مبنای تصمیم‌گیری قرار می‌دهم.

سرمست در مورد لغو تعطیلی شنبه و بازگشت ادارات به روال عادی ابراز کرد: مرجع تخصصی و کارشناسی استان در زمینه بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی است. حتی اگر زیرساخت‌های لازم برای مقابله با بیماری کرونا در استان وجود داشته باشد اما مردم همکاری لازم را نکنند نمی‌توان این بحران را مدیریت کرد.

استاندار قم ادامه داد: کاهش ساعت ادارات خیلی مؤثر بود اما با انباشت مردم روبه‌رو شدیم و این مسئله مشکلاتی برای کارمندان ایجاد کرد در واقع عملاً افزایش مراجعات را داشتیم، تعطیل کردن ادارات به این معنی است که افراد در خانه بمانند نه اینکه به خارج استان بروند.

سرمست در پاسخ به سؤالی پیرامون مشکلات اقتصادی مردم در این شرایط و به راه افتادن موج بد اقتصادی گفت: وقتی ادارات تعطیل می‌شود کارگران اعتراض کرده و می‌گویند چرا کارخانه‌ها تعطیل نمی‌شود، با کارفرمایان و صاحبان کار صحبت کرده‌ایم که با لحاظ امنیت تولید و اقتصادی حقوق کارگران را در نظر بگیرند و به حل بحران کمک کنند.

وی با تأکید بر مهم بودن سلامت مردم گفت: خدمت به مردم و سلامت آن‌ها توفیق بزرگی است که خداوند به ما مسئولان عطا کرده که باید قدردان آن بوده و خدا را شکر گذار باشیم.

استاندار قم با تأکید بر کمک گرفتن از مردم برای حل مشکل و بحران کرونا بیان کرد: مدیران می‌توانند از ظرفیت دورکاری و رایانه‌ای استفاده کنند که انجام این مهم بستگی به عملکرد خود دستگاه اجرایی و خلاقیت آن اداره دارد.

سرمست با تأکید بر لزوم شفافیت و ارائه آمار و اطلاعات دقیق از سوی رسانه‌ها گفت: نظام آماری ما متمرکز بوده و آمار فوتی‌ها را فقط وزارت بهداشت اعلام می‌کند، یکی از مبانی اختلاف آماری به این مسئله برمی‌گردد اشخاصی که به‌عنوان آنفلوانزا بستری می‌شود به‌عنوان کرونایی در میان افکار عمومی مطرح می‌شوند در حالی‌ که برخی از این افراد بعد از فوتشان مشخص‌شده که کرونایی نبوده‌اند.

وی ادامه داد: اگر رسانه‌ها آمار دقیق داشته باشند و شفاف ارائه شود، موجب افزایش اعتماد عمومی به رسانه‌های داخلی می‌شود، بنابراین باید با ارائه آمار شفاف اقدام به اعتمادآفرینی در میان مردم کنیم.

استاندار قم با اشاره به هجمه‌هایی که چند وقت اخیر به استان قم شده است گفت: تمام اقداماتی که تاکنون در این برهه حساس انجام‌شده در راستای منافع استان و کشور بوده است.

وی افزود: برای حل این بحران نیازمند عزم ملی بوده و نباید وارد این بحث شویم که مقصر چه کسی است؟ باید همه توان خود را بسیج کنیم تا بر این بیماری فائق آییم.

46

کد خبر 1363798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =