پنتاگون هم برای مقابله کرونا دست به کار شد

ایرنا نوشت: وزارت دفاع آمریکا طرح ممنوعیت ۶۰ روزه سفر اعضای نیروهای مسلح، خانواده‌های آنها و کارمندان پنتاگون به کشورهای کرونایی را اعلام کرد.

به گزارش پنجشنبه تارنمای هیل، این ممنوعیت از روز جمعه (فردا) به اجرا در می‌آید و سفر به کشورهایی مانند چین، کره جنوبی، ایران و ایتالیا و یا از مسیر آنها را شامل می‌شود.

«مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها» در آمریکا این کشورها را به دلیل شیوع کرونا جزو کشورهای «سطح ۳» رده‌بندی کرده است. اما کشورهایی مانند ژاپن نیز که جزو کشورهای «سطح ۲» است، مشمول این ممنوعیت هستند.

«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: من اختیارات لازم را به فرماندهان می‌دهم تا بر اساس ارزیابی‌های خودشان تصمیم‌های دیگری نیز بگیرند.


این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه در یک نشست خبری، شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده را ناشی از مسافران ورودی از اروپا دانست و گفت: ورود تمام مسافران از اروپا به آمریکا به استثنای انگلیس برای مدت ۳۰ روز ممنوع می‎شود.

این اقدام از شامگاه جمعه اجرایی خواهد شد که رییس جمهوری آمریکا آن را محدودیت‌هایی قوی اما ضروری توصیف کرد که البته شامل حال انگلیس نخواهد شد.

ترامپ در شرایطی برای انگلیس استثنا قائل شد که آخرین آمار نشان می‌دهد، ۴۵۹ نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند اما در برخی کشورهای دیگر از اروپایی، این رقم به مراتب کمتر است.

اقدام تازه ترامپ در شرایطی است که از ابتدا سعی کرد این مساله را کم اهمیت جلوه دهد اما با شیوع این بیماری در ایالات متحده و سقوط بی‌سابقه بازار سهام، به ناچار دست به کار شد.

310311

کد خبر 1363847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =