واکنش بازیگران سرشناس به حکم سنگین زندان تهیه‌کننده بدنام

مهر نوشت: در حالی که هاروی واینستین تهیه‌کننده بدنام هالیوود دیروز به ۲۳ سال حبس محکوم شد، شماری از هالیوودی‌ها از این حکم استقبال کردند و موج این اظهار نظرها در اروپا و آمریکا ادامه دارد.

دیروز چهارشنبه حکم زندان واینستین تهیه کننده رسوای هالیوودی به ۲۳ سال زندان در یک زندان ایالتی نیویورک اعلام شد. این حکم به دنبال اثبات چند فقره آزار جنسی از سوی دادگاه صادر شد تا به زندگی حرفه‌ای یکی از قدرتمندترین تهیه‌کنندگان هالیوود پایان دهد.

واینستین با شنیدن حکم یک بیانیه طولانی منتشر کرد که در آن اعلام می‌کرد واقعاً گیج شده و فکر می‌کند هزاران مرد و زن هم در این روند گیج شده‌اند. وی افزود: نگران این کشور هستم.

حکم ۲۳ سال زندان واینستین بسیار نزدیک به حداکثر حکم است که ۲۹ سال تعیین شده بود. او می‌توانست بین ۵ تا ۲۹ سال زندان شود و وکلایش تلاش داشتند با توجه به بیماری وی حکم ۵ سال را برایش به دست آورند.

به دنبال اعلام خبر صدور حکم ۲۳ ساله برای واینستین هالیوودی ها نیز به آن واکنش نشان دادند. شماری از اتهام زنندگان به این تهیه کننده با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند حبس هر چقدر هم که باشد زندگی تباه شده قربانیان را جبران نمی‌کند. این زنان از نویسندگان نیویورکر و نیویورک تایمز هم تشکر کردند.

ریس ویترسپون از جمله چهره‌هایی بود که در توییتر از این حکم استقبال کرد و نوشت: «امروز لحظه‌ای تاریخی رقم خورد. از زنان و مردانی که سوء‌رفتارهای واینستین را افشا کردند تشکر می کنم و اکنون به نظام قضایی، تشریفات قانونی و اجرای عدالت باور آورده‌ام.»

پاتریشیا آرکت نیز در توییتر از آنهایی که سکوت خود را شکستند تشکر کرد و گفت آنها اعتبار و حرفه‌شان را به خطر انداختند تا واینستین را به سزای اعمالش برسانند.

جودی ترنر اسمیت بازیگر «کویین و سلیم» نیز نوشت: « ۲۳ سال زندان حق واینستین بود.»

امبر تامبلین بازیگر نوشت: «این تازه آغاز جنبش هشتگ تایمز آپ است.»

جیم کری پرتره‌ای از واینستین را طراحی کرد و زیرش نوشت: ۱۹۵۲-۲۰۲۰.

۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1363925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =