داروهای بیماران مبتلا به کرونا در کدام داروخانه‌ها عرضه می‌شود؟

تسنیم نوشت: مسئول امور توزیع سازمان غذا و دارو از عرضه داروی بیماران کرونایی نیازمند به قرنطینه خانگی، در داروخانه‌های منتخب خبر داد.

علی رزازان درباره تأمین داروی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اظهار کرد: داروی بیماران مبتلا به کرونا تا پیش از این تنها در بیمارستان‌ها توزیع می‌شد، اما با تمهیدات اندیشیده شده در سازمان غذا و دارو درمورد مبتلایانی که با تشخیص پزشک معالج نیاز به قرنطینه خانگی دارند، مقرر شد داروی این دسته از بیماران از طریق داروخانه‌های منتخب عرضه شود.

وی افزود: از امروز داروی بیماران مبتلا به کرونا علاوه بر بیمارستان‌ها در داروخانه های سرپایی بیمارستان‌ها در اختیار بیمارانی که اطلاعات آن‌ها در سامانه سیب وزارت بهداشت ثبت شده و نسخه پزشک متخصص دارند، ارائه می‌شود. در تهران، داروخانه‌های ۱۳ آبان و شهید کاظمی نیز این داروها را عرضه خواهند کرد.

مسئول امور توزیع سازمان غذا و دارو درمورد نحوه عرضه داروی بیمارن کرونایی در استان‌ها تصریح کرد: در شهرهای بزرگ دو داروخانه برای عرضه این داروها مشخص شده است و در شهرستان‌ها نیز مراکز خدمات جامع سلامت داروهای بیماران مبتلا به کرونا را عرضه می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه داروهای اشاره شده مخصوص مصرف بیماران مبتلا به کروناست، خاطرنشان کرد: این دارو به هیچ وجه جنبه پیشگیرانه ندارد و تنها با ارائه نسخه پزشک متخصص و ثبت اطلاعات بیمار در سامانه ارائه می‌شود.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1364078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =