۴ نفر
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۷
تاریخ پس از 84 سال تکرار شد/عکس

ورزش سه نوشت: رقابت‌های لالیگا بعد از این که حدود ۸۴ سال که به دلیل جنگ داخلی در اسپانیا به تعویق افتاده بود، حالا این بار به دلیل ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده است.

ساعاتی پیش بود که خبری مبنی بر مبتلا شدن یکی از بازیکنان تیم بسکتبال رئال مادرید به ویروس کرونا مخابره شد؛ موضوعی که نگرانی بسیار بزرگی را در این کشور به وجود آورد.

ساعاتی بعد از انتشار خبر مبتلا شدن بسکتبالیست رئال‌مادرید به کرونا، لالیگا نیز وارد عمل شد و به شکل رسمی اعلام کرد که ادامه رقابت‌های این لیگ تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است. البته این موضوع فعلاً برای دو هفته قطعی خواهد بود و بعد از آن دوباره درباره اش تصمیم گیری می شود.

نکته جالب درباره به تعلیق درآمدن بازی های لالیگا اما این است که پیش از این حدود هشتاد و چهار سال پیش چنین اتفاقی برای این رقابت‌ها رقم خورده بود. بین سال‌های ۱۹۳۶ تا ۱۹۳۹ یک جنگ داخلی در کشور اسپانیا شکل گرفت و همین موضوع باعث شد که رقابت های لالیگا تحت تاثیر آن به حالت تعلیق در بیاید. حالا اما بعد از حدود ۸۴ سال این اتفاق یک بار دیگر برای لالیگا رخ داده و ویروس کرونا این رقابت‌ها را به تعویق انداخته است.

255 41

کد خبر 1364208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =