آخرین آمار جهانی ابتلا به کرونا/ کدام کشورها بیشتر درگیر هستند؟

تسنیم نوشت: طبق آخرین آمار منتشر شده، تاکنون بیش از ۱۳۰ هزار نفر در جهان به ویروس کرونا کبتلا شده اند که از این تعداد بیش از ۷۰ هزار نفر بهبود یافته اند.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده جهانی، تعداد ۱۳۴ هزار و ۸۰۰ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید - ۱۹) مبتلا شده اند که از این تعداد، ۷۰ هزار و ۳۹۴ نفر بهبود یافته و توانسته اند کرونا را شکست دهند.

بر اساس آمار منتشره در پایگاه اطلاعاتی "worldometers" از مجموع کل تعداد مبتلایان به  ویروس کرونا در جهان، ۴ هزار و ۹۸۴ نفر ( ۲.۷ درصد) جان خود را از دست داده اند.

تاکنون این ویروس ۱۲۷ کشور و یک کشتی تفریحی (دایموند پرنسس) را درگیر خود کرده است.

در این میان کشور چین با تعداد ۸۰ هزار و ۸۱۴ مبتلا در رده اول کشورهای مبتلا به این  ویروس قرار دارد؛ بعد از آن کشورهای ایتالیا، ایران و کره جنوبی به ترتیب با تعداد ۱۵ هزار و ۱۱۳ نفر، ۱۰ هزار و ۷۵ نفر و ۷ هزار و ۹۷۹ نفر مبتلا در رده‌های دوم تا چهارم قرار دارند.

نکته قابل توجه، افزایش چشمگیر مبتلایان در برخی از کشورهای اروپایی است؛ کشور اسپانیا با افزایش ۸۶۹ نفری نسبت به روز گذشته بعد از کره جنوبی در رده پنجم قرار دارد.

بعد از اسپانیا کشورهای فرانسه و آلمان به ترتیب با افزایش ۵۹۵ و ۷۷۹ نفر مبتلا، در رده‌های ششم و هفتم قرار گرفته اند.

آمار فراگیری کرونا در قاره اروپا محدود به این سه کشور نیست و کشورهای سوئیس و نروژ نیز نسبت به روزهای گذشته با افزایش تعداد مبتلایان روبه رو بوده اند.

کشور سوئیس با ۸۶۸ مبتلا و کشور نروژ با ۸۰۰ مبتلا بعد از آمریکا در رده‌های نهم و دهم کشورهای مبتلا به ویروس کووید - ۱۹ قرار دارند.

ویروس کرونا , کشور کره جنوبی , کشور چین ,

۲۵۴۷۲۳۲

کد خبر 1364272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =