آخرین آمار جهانی مبتلایان و بهبودیافتگان ویروس کرونا/ جدول

تسنیم نوشت: طبق آمارهای جدید منتشر شده در جهان، تاکنون ۱۲۶ هزار و ۳۸۰ در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۶۸ هزار و ۳۱۰ نفر بهبود یافته‌اند.

بر اساس آخرین آمار پایگاه اطلاعاتی "worldometers"، تاکنون ۱۲۶ هزار و ۳۸۰ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید-۱۹) مبتلا شده‌اند. 

با توجه به تعداد مبتلایان، ۶۸ هزار و ۳۱۰ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند با این ویروس مبارزه کنند؛ همچنین تعداد ۴ هزار و ۶۳۴ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

در این میان کشور چین با بیشترین تعداد مبتلا (۸۰ هزار و ۷۹۶ نفر) در رده اول کشورهای مبتلا به این ویروس قرار دارد.

بعد از کشور چین کشورهای ایتالیا، ایران و کره جنوبی به ترتیب با تعداد ۱۲ هزار و ۴۶۲ نفر، ۹ هزار نفر و ۷ هزار و ۸۶۹ نفر در رده‌های دوم تا چهارم قرار دارند.

نکته قابل توجه، آمار مبتلایان و کشته‌های کشورهای اروپایی فرانسه، اسپانیا و آلمان است که نسبت به روز گذشته با افزایش چشمگیری مواجه بودند.

کشور فرانسه با ۲ هزار و ۲۸۱ مبتلا بعد از کره جنوبی در رده پنجم قرار دارد؛ تعداد مبتلایان این کشور نسبت به روز گذشته با افزایش ۴۹۷ نفری روبه‌رو بوده است!

بعد از فرانسه، کشورهای اسپانیا و آلمان به ترتیب با افزایش تعداد ۵۸۲ و ۴۰۱ نفر مبتلا مواجه بوده‌اند.

کشور آمریکا نیز با تعداد یک هزار و ۳۲۹ مبتلا، در رده هشتم چهان قرار دارد که نسبت به روز گذشته با افزایش ۳۱۰ نفری روبه‌رو بوده است.

ویروس کرونا , قاره آمریکا , کشور چین , کشور کره جنوبی ,

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1363828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =