رئیس اتاق بازرگانی بین الملل به ایران: صدای شما را می‌شنویم

غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران و رئیس کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی طی چند روز گذشته در نامه‌ای به پال پولمن رئیس اتاق بازرگانی بین‌المللی ICC، خواستار مساعدت این نهاد بین‌المللی و جامعه جهانی برای ارسال تجهیزات پزشکی به ایران در شرایط تحریم‌های ظالمانه شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رئیس اتاق بازرگانی بین الملل طی توئیتی در پاسخ به نامه رئیس اتاق بازرگانی ایران که خواستار مساعدت این نهاد بین‌المللی و جامعه جهانی برای ارسال تجهیزات پزشکی به ایران در شرایط تحریم‌های ظالمانه شد گفت:" ما صدای شما را می‌شنویم و ملزم به کمک‌رسانی به هر سازمانی که نقشی در جلوگیری از شیوع دارد، هستیم."

انتظار می‌رود طی روزهای آینده پاسخ رسمی رئیس اتاق بازرگانی بین‌المللی در زمینه کمک به ایران برای تهیه تجهیزات پزشکی ارسال شود.

غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ۲۰ اسفندماه به رئیس اتاق بازرگانی بین‌المللی ICC نامه نوشت و از او خواست در زمینه دسترسی ایران به تجهیزات پزشکی برای مقابله با کرونا تلاش کند.

شافعی به عنوان رئیس کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌الملل خطاب به پال پولمن نوشت که نهادهای بین‌المللی می‌توانند در شرایط تحریم‌ها نقش خود را برای کنار زدن تهدیدهای سیاسی ایفا کنند.

متن کامل نامه غلامحسین شافعی به رئیس اتاق بازرگانی بین‌المللی به شرح زیر است:

عالیجناب آقای پال پولمن

همانگونه که به‌خوبی اطلاع دارید سازمان بهداشت جهانی برای برخی از کشورها و مناطق دنیا، به‌دلیل انتشار ویروس کرونا که یک اپیدمی جهانی ‌است، وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده است.

امروز وضعیت جهانی، بیش از هر زمان دیگری، بر ضرورت تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای تجهیز توانمندی‌های فنی جهت کمک به کشورهای گرفتار ویروس کرونا تاکید می‌کند.

متاسفانه در شرایط کنونی، جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهایی است که در معرض گسترده این بیماری بوده لذا در مسیر مبارزه جدی بر علیه این بیماری فراگیر قرار دارد و در این راه نیازمند هرنوع کمک برای کاهش انتشار و نابودی آن در سطح کشور است.

معتقدیم که اتاق بازرگانی بین‌المللی ICC، به‌عنوان یک سازمان و موسسه شناخته شده بین‌المللی، می‌تواند نقش موثری در این شرایط ایفا کند.

در این ارتباط انتظار می‌رود که جنابعالی اقدامات و ترتیبات لازم را با هماهنگی فعالان اقتصادی بین‌المللی و اعضای محترم ICC برای مشارکت در مبارزه علیه انتشار و نیز نابودی این بیماری فراگیر، از طریق فراهم آوردن و تامین نیازهای پزشکی و درمانی از قبیل تجهیزات پزشکی و مواد مورد نیاز، به‌عمل آورید.

مبارزه علیه این بیماری در سطوح منطقه‌ای و جهانی، نه‌تنها مساعدت به مردم ایران است بلکه با کنترل و نابودی این ویروس، از انتشار بیشتر آن در منطقه و جهان جلوگیری به‌عمل خواهد آمد.

در شرایطی که تحریم‌های یک‌جانبه و غیرانسانی ایالات متحده آمریکا علیه ملت ایران، شرایط تهیه اقلام و لوازم مورد نیاز پزشکی و بهداشتی را مشکل کرده است، مساعدت فوری اتاق بازرگانی بین‌المللی و جامعه جهانی، موجب امتنان است.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1364374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =