مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران: نتوانسته‌ایم ماسک برای رانندگان تهیه کنیم

فارس نوشت: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با اشاره به اینکه هنوز نتوانسته‌ایم ماسک و دستکش برای رانندگان اتوبوس تهیه کنیم گفت:‌ تعداد مسافران اتوبوس در پایتخت حدود ۶۰ درصد کاهش یافته است.

محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران در نشست خبری که به صورت مجازی برگزار شد درباره تمهیدات اتوبوسرانی جهت مقابله با کرونا اظهار داشت:‌ اقدامات لازم در این راستا از ابتدای اسفند آغاز شده که به مرور عملیات ضدعفونی‌ کردن اتوبوس‌ها نظم بهتری به  خود گرفت و همه اتوبوس‌ها قبل از مسافرگیری ضدعفونی می‌شوند و شب پس از اتمام فعالیت ضدعفونی خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون ۲۰ هزار پوستر آموزشی در اتوبوس‌های پایتخت برای ارتقاء آگاهی شهروندان و رانندگان نسبت به بیماری کرونا نصب شده است، گفت: علاوه بر این نصب تابلوهای ویژه با محتوای پیشگیرانه در اتوبوس‌های بی‌آرتی و ایستگاه‌های آن نیز نصب شده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران ادامه داد:‌ در همه تعمیرگاه‌ها و توقف‌گاه‌های اتوبوسرانی نیز اقداماتی جهت ضدعفونی‌ کردن محل انجام می‌گیرد و همه پیش‌بینی‌ها و اقدامات لازم صورت گرفته که بدون مشکل و خللی جابه‌جایی مسافران انجام شود.

* کاهش ۶۰ درصدی مسافران اتوبوس

ترفع ادامه داد: اخیرا تصویری از ازدحام جمعیت در اتوبوس‌های تهران منتشر شد که این موضوع نشان دهنده وضعیت کل ناوگان نیست ممکن است به هر دلیل این جمعیت در یک اتوبوس ایجاد شده باشد و یک نفر از آن عکس گرفته لذا نمی‌توان آن را به همه اتوبوس‌ها تعمیم داد.

وی با اشاره به اینکه سرفاصله حرکت اتوبوس‌ها تغییر نکرده است،‌گفت: ۶۰ درصد تعداد مسافران اتوبوس کمتر شده ولی با این وجود از همه شهروندان درخواست داریم که در صورت مواجه شدن با اتوبوس شلوغ از سوار شدن بر آن بپرهیزند و منتظر اتوبوس بعدی بمانند.

* ماجرای حذف برخی از اتوبوس‌های بخش خصوصی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود برخی از اتوبوس‌های بخش خصوصی به دلیل کمبود مسافر پایانه‌ها را ترک کرده‌اند، گفت: در بخش خصوصی هزینه‌ها با راننده و شرکت مربوطه است و این افراد از اتوبوسرانی شهرداری یارانه نمی‌گیرند ما سعی کرده‌ایم  این اتوبوس‌ها در پایانه‌ها به فعالیت‌شان ادامه دهند ولی احتمال اینکه فعالیت‌شان متوقف شده باشد وجود دارد.

وی افزود: البته این مشکل به ندرت ایجاد شده و ما تلاش می‌کنیم اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم ولی باید توجه داشت که باید تقاضای سفر باشد که راننده راغب شود در بخش خصوصی فعالیت کند.

* ضدعفونی به معنای نظافت اتوبوس نیست

ترفع با اشاره به اینکه برخی از شهروندان نظافت اتوبوس را با ضدعفونی کردن آن یکسان می‌دانند، گفت: این موضوع دو مسأله جداگانه است اتوبوس‌های پایتخت بسیار فرسوده‌اند و تعداد زیادی از آنها عمر بالای ۱۲ سال دارند.

وی گفت:‌برخی گمان می‌کنند با ضدعفونی کردن اتوبوس باید تغییر اساسی در ظاهر آن ایجاد  شود در حالی که این چنین نیست.

* نتوانسته‌ایم ماسک و دستکش به رانندگان اتوبوس ارائه دهیم

ترفع در مورد توزیع ماسک و دستکش بین رانندگان اتوبوس گفت: علیرغم اینکه بیش از ۲۴ روز از بروز کرونا در پایتخت می‌گذرد ولی ما هنوز نتوانسته‌ایم ماسک و دستکش برای رانندگان تهیه کنیم و بابت این مسأله به شدت شرمنده آنها هستیم.

وی گفت: رانندگان اتوبوس در خط دوم مواجه شدن با کرونا پس از کادر درمانی قرار دارند و روزانه با تعداد زیادی مسافر مواجهند که نیاز ماسک و دستکش برای آنها وجود دارد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران خاطرنشان کرد: هر چند که منابع کافی برای تأمین ماسک و دستکش وجود داشته ولی نتوانسته‌ایم آن را از بازار تهیه کنیم مکاتباتی با دولت و هلال‌احمر شده ولی آنها می‌گویند کادر درمانی در اولویت قرار دارند.

* بررسی دمای بدن رانندگان در برخی از پایانه‌ها

ترفع در مورد سنجش سلامت رانندگان اتوبوس گفت:‌ این اقدام از طریق تب‌سنج دیجیتال در برخی از پایانه‌ها و ایستگاه‌ها انجام می‌گیرد ولی برای بخش خصوصی تجهیزات مورد نیاز نیست ولی از آنها خواهش کرده‌ایم که اگر با علائمی از کرونا مواجه هستند از اشتغال به کار بپرهیزند.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1364753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =