شورش ضد کرونایی علیه مدیران زورگو

ورزش سه نوشت:اجبار بعضی باشگاه‌های سری آ برای حضور بازیکنان و کادر فنی در تمرینات حواشی زیادی را در ایتالیا به وجود آورده است.

گزارش هایی از وقوع درگیری در کنفرانس Lega Serie A بین کلودیو لوتیتو، رئیس لاتزیو و آندره آ آنیلی، رئیس یوونتوس در مورد مدت زمان تعطیلی تمرینات به گوش رسیده است. در همین رابطه امروز بیانیه مشترکی توسط ستاد ارشد پزشکی سری آ منتشر شد و به آن ها هشدار داده شد که در صورت لزوم آماده عمل هستند.

در بیانیه منتشر شده آمده است: "با توجه به پیشرفت جدی ویروس COVID-19 در سراسر جهان و شیوع در فوتبال و کارکنان آن، پزشکان سری آ ابراز نگرانی جدی خود را در مورد حفظ سلامت اعضای باشگاه ها در صورت حضور در تمرینات و سایر مجامع گروهی به زودی ابراز می کنند. بنابراین به اتفاق آرا ، پزشکان توصیه می کنند که تا بهبود وضع اضطراری، تمرین را از سر نگیریم. ما قبلاً تست کرونای 9 بازیکن سری آ در یوونتوس، سمپدوریا و فیورنتینا را به همراه برخی از اعضای کادر را مثبت دیدیم."

دکتر ایو پولسینی ، پزشک لاتزیو، به رادیو گفت که آنها تصمیم گرفتند تا 21 مارس همه چیز را متوقف کنند.

وی گفت: "برخی از همکاران روز دوشنبه با مالکان باشگاه هایی که تمایل به از سرگیری تمرینات دارند، جلسه برگزار خواهند کرد. این بسیار نگران کننده است، وقتی می توان از سلامتی همه محافظت کرد. اگر قرار باشد تمرینات از سر گرفته شود، ما به اتفاق آرا تهدید کرده ایم که به عنوان کادر پزشکی از باشگاه های خود استعفا خواهیم داد."

انجمن بازیکنان ایتالیایی (AIC) نیز پس از فشارهای آشکار برای بازگشت به تمرینات در هفته آینده، بیانیه ای را منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: "با وجود اشاره های نخست وزیر برای اقدامات فوری به منظور مهار این بیماری، ما ناراحت هستیم که دوباره می بینیم برخی از باشگاه ها رفتار ناعادلانه و دور از هر توصیه ملی یا بین المللی را انجام می دهند و همچنان از بازیکنان دعوت می کنند تا در تمرینات حاضر شوند.

اگر باشگاه های ایتالیایی بازیکنان را تنها به واسطه اینکه تب داشته باشند یا نه مجبور به ترک خانه خود کنند، این یک عمل شرم آورانه و غیر مسئولانه است! این بدان معنی است که آنها در سیاره دیگری زندگی می کنند.

به طور خلاصه، در ایتالیا برخی باشگاه های فوتبال وجود دارند که با انجام حرکاتی شرم آورانه و غیرمسئولانه، گویی در مریخ زندگی می کنند و یا حتی کوچک ترین عزت نفسی را برای خود قائل نیستند."

فوتبال سری آ حداقل تا تاریخ 3 آوریل تعطیل است اما این تنها یک تاریخ مشخص شده است و ممکن است این اتفاق ادامه پیدا کند.

251 251

کد خبر 1364869

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =