دیپلماسی فعال برای مقابله با کرونا ادامه دارد/دیدارهایی برای اجرایی شدن یک نامه

دستیاران وزیر خارجه در ملاقات‌های جداگانه با سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران ضمن تشریح روند مقابله با کرونا و مشکلات ناشی از تحریم‌های آمریکا، نامه‌های ظریف خطاب به همتایانش را به آنها تحویل دادند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دستیاران وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های منطقه‌ای در ملاقات‌های جداگانه و متعدد با سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم در ایران ضمن تشریح آخرین وضعیت مقابله با ویروس کرونا و بیان مشکلات و موانع ناشی از تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده آمریکا در مسیر تامین اقلام بهداشتی و درمانی مورد نیاز، نامه‌های وزیر امور خارجه خطاب به همتایان وی در کشورهای مختلف جهت تسلیم به وزرای امور خارجه به روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تحویل شد.

به دنبال ارسال نامه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، دستیاران وزیر امور خارجه در حوزه‌های منطقه‌ای روز شنبه ۲۴ اسفندماه ۱۳۹۸ در ملاقات‌های جداگانه و متعدد با سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم در کشورمان به تشریح آخرین وضعیت مقابله با ویروس کرونا و بیان مشکلات و موانع ناشی از تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده آمریکا در مسیر تامین اقلام بهداشتی و درمانی مورد نیاز پرداختند.

دستیاران وزیر خارجه همچنین نامه‌های وزیر امور خارجه خطاب به همتایانش در کشورهای مختلف را با محتوای مشابه نامه وی به دبیرکل سازمان ملل، برای تسلیم به وزرای امور خارجه این کشورها، تحویل سفرا و روسای نمایندگی‌های خارجی مقیم تهران دادند.

در این دیدارها ضمن تاکید بر اینکه تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی ایران مانع اصلی در مسیر مبارزه موثر و جامع با شیوع کرونا است، بر ضرورت عدم  شناسایی و اجرای این تحریم‌های غیرقانونی از سوی جامعه بین‌المللی تاکید شد.

نامه ظریف را اینجا بخوانید.

310312

کد خبر 1365141

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =