سرپرست جمعیت هلال احمر: حواشی هلال احمر به پایان خواهد رسید

میزان نوشت: همتی گفت: هلال احمر به جایگاه اصلی خود باز خواهد گشت و حواشی که وجود داشته به پایان خواهد رسید.

 کریم همتی، سرپرست جمعیت هلال احمر در نشست با مدیران استان‌ها که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: از مسئولان سابق هلال احمر تشکر می‌کنم. همچنین از شورای معاونین و رئیس جمهور که به من اعتماد کردند سپاس گزاری می‌کنم.

وی افزود: میدانم وارد چه داستانی شده‌ام و میدانم که چه مشکلاتی بوده، اما آمدنم به جمعیت هلال احمر را به فال نیک می‌گیرم و از خدا می‌خواهم که مرا کمک کند.

همتی با بیان اینکه روزهای گذشته را نباید فراموش کنیم، گفت: هلال احمر به جایگاه اصلی خود باز خواهد گشت و حواشی که وجود داشته به پایان خواهد رسید.

سرپرست جمعیت هلال احمر گفت: باید در کمال صداقت و کمال پاکدستی رای کشور و نظر مردم را به هلال احمر بازگردانیم، باید کمک کنیم که اگر حواشی منجر به دلخوری شده از بین بروند.

وی افزود: هلال احمر نباید وارد هیچ کارزار سیاسی شود، ممکن است همتی روزی خوب عمل کند روزی خیر، اما نباید اعتمادها به این سازمان بین المللی مخدوش شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر با اشاره به زلزله بم گفت: در بحث بم خیلی از کمک‌ها آن‌هایی بودند بود که مردم برای ما ارسال کردند، اما در کرمانشاه مشاهده کردیم که هر فرد برای کمک خودش در منطقه حضور پیدا کرد.

وی با اشاره به موضوعات سیلی گفت: در دوران دکتر نوربالا اوج مسائل سیاسی کشور بود، اما هیچ‌گاه او هیچ موضوع سیاسی را وارد هلال احمر نکرد و ما هم باید همین گونه عمل کنیم هلال احمر جایگاه سیاسی نیست. ما باید با دستگاه‌های امنیتی ارتباط خوبی برقرار کنیم، اما وامدار کسی نیستیم.

سرپرست جمعیت هلال احمر گفت: از امروز رئیس جمهور ابلاغی زدند که ورودی و خروجی با هماهنگی پلیس و دانشگاه‌های علوم پزشکی کنترل شود و تلاش ما این است که این کار به درستی انجام شود و این قبول مسئولیت پس از ۴۸ ساعت از ابلاغ بنده است.

همتی با بیان اینکه مشکلات وجود دارد، گفت: با وجود مشکلان می‌خواهیم تیم‌ها در کار باشند تا مبادی ورودی و خروجی را کنترل کنند.

وی افزود: قرار است، برچسبی تهیه شود تا بر اساس آن وسایل نقلیه‌ای که غربالگری شدند، شناسایی شوند و این کمک می‌کند تا حلقه کرونا قطع شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر درباره دارو گفت:  در هلال احمر  هر روزه ۱۰ هزار ماسک و مواد تولید می‌شود، واردات داروی مرتبط کرونا با جدیت انجام می‌شود دپوی خوبی در انبارها وجود دارد.

همتی تصریح کرد: باید خبر خوبی بدهم و بگویم که خیرین پارچه‌هایی به هلال احمر داده‌اند و هلال احمر استارت تولید ۱ میلیون گان پزشکی را آغاز می‌کند.

وی گفت: کمک خوبی از کشور قطر شده است و امیدوارم بتوانیم کمک‌های بسیاری را جمع کنیم و استدعای ما این است که در جلب اعتماد  مردم کوشا باشیم. مردم به لباس و جایگاه ما اعتماد دارند و امیدوارم این اعتماد را بیشتر کنیم.

سرپرست جمعیت هلال احمر اظهار کرد: وزارت بهداشت درخواست انبار از ما داشت و ۳ انبار در اختیار وزارت بهداشت قرار داده شده است و گیت‌های ورودی و خروجی در مبادی شهرها قرار می‌گیرند.

همتی با اشاره به حوادث طبیعی گفت‌: ممکن است مانند سال گذشته سیل و حوادث طبیعی را داشته باشیم، باید آمادگی داشته باشیم و  این آمادگی‌ها حفظ شود.

وی درباره بیماران شیمیایی سردشت گفت: در آذربایجان غربی و سردشت بیماران شیمیایی حضور دارند و با کمک هلال احمر باید به تمام بیماران شیمیایی سر زد.

231

کد خبر 1365228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =