اتمام عملیات بندکشی در دیوارهای حمام تاریخی خان

شهردار منطقه ۸ تبریز از اتمام عملیات بندکشی در دیوارهای حمام تاریخی خان در محله دالان میرزا رضا خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، علی مدبر ضمن اعلام خبر فوق افزود: به دلیل تخریب دیوارهای ضلع شرقی حمام تاریخی خان و لزوم احیاء دیوارهای قدیمی این حمام، عملیات احیاء و نوسازی دیوارهای حمام خان را طی ماه های  گذشته اجرایی شده و با اتمام عملیات عمرانی دیوار کشی، بند کشی این دیوار را نیز طی روزهای اخیر  به پایان رسید.
مدبر گفت: پروژه دیوار ضلع شرقی حمام خان با آجر قفقازی و با معماری سنتی همگون با بافت تاریخی این حمام اجرایی شده است که با اتمام بند کشی دیواره، عملیات مرمتی دیواره های بیرونی این حمام به پایان رسید.
او این بنا را دارای محوطه بیرونی و باغ توصیف کرده و تشریح کرد: حمام خان از دو قسمت سنتی و حمام نمره تشکیل شده که بخش سنتی آن متعلق به دوره قاجار بوده است و در قسمت اندرونی این حمام باغی بسیار با صفا موجود می باشد که با مرمت حمام و ساماندهی مجموعه می توان از آن به کاربری گردشگری بهره گرفت.
 حمام تاریخی خان در محله قره باغی ها و درمیرزا رضا دالانی واقع شده است که شامل بخش های ورودی، دالان و دهلیز، بینه و سکوهای سربینه، میان در، سرویس های بهداشتی، حجامت خانه، گرمخانه، موتورخانه و خزینه میباشد.

46

کد خبر 1365295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =