انجام بیش از ۱۲۰ هزار تست غربالگری در استان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: بیش از ۱۲۰ هزار تست غربالگری کرونا با بهره‌مندی بیش از ۳۵۰ نیروی امدادی و عملیاتی هلال احمر در این استان انجام شده است.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «صارم رضایی» افزود: به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح استان، جمعیت هلال احمر لرستان مأموریت‌ها و وظایفی را برعهده گرفت که شبانه روز در حال تلاش برای کنترل و مبارزه با آن است.

وی، افزود: برپایی ۲۲ پست در مبادی ورودی شهرهای استان و انجام بیش از ۱۲۰ هزار تست غربالگری با بهره مندی بیش از ۳۵۰ نیروی امدادی و عملیاتی یکی از اصلی ترین برنامه‌های جمعیت هلال احمر استان در راستای مقابله با ویروس کرونا است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان، گفت: همچنین در حوزه حساس سازی و آموزش همگانی اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان در همه شهرهای استان با ایجاد پویش‌های بزرگی در حال ارائه خدمات به مردم هستند که توانستند نقش بسیار خوبی در بحث تولید محتوا و همچنین آموزش و حساس کردن مردم برای رعایت نکات بهداشتی ایفا کنند که نظیر آن در کشور کم نظیر است.

رضایی، تصریح کرد: توزیع اقلام در بسیاری نقاط توسط نیروهای داوطلب و جوانان نیز در حال اجرا است و در این راستا تلاش شد بسیاری از معابر و نقاط حاشیه در سطح شهرهای استان را پاکسازی و ایمن سازی کنند.

وی، بیان کرد: همچنین با توجه به رکود اقتصادی برای بسیاری از طیف‌های مردم از سوی حوزه داوطلبان نیز بسته‌های حمایتی غذایی نیز تهیه و تدارک دیده شده که در حال توزیع بین افراد نیازمند در مناطق شهری و روستایی هستیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان، گفت: اقدامات عنوان شده علاوه بر فعالیت‌های همیشگی جمعیت هلال احمر است که در حال امدادرسانی در حوادث جاده‌ای و سایر سوانح نیز هستیم و هیچکدام از خدمات قبلی خود را به مردم متوقف نکردیم.

46

کد خبر 1365581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =