جدیدترین تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره مدارس، دانشگاه‌ها و زمان کنکور از زبان رئیس جمهور

رئیس جمهور گفت: نظام آموزشی ما چه ۱۶ فروردین یا با تاخیر شروع شود، به همان نسبت جبران می شود و در جلسات بعدی ستاد آن را مشخص می کنیم و زمان پایان تحصیلات، امتحانات و به طور طبیعی کنکور مشخص خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، در مورد کنترل فضای مجازی گفت: مسئولیت به مرکز ملی فضای مجازی سپرده شد که با حضور ارگان های مختلفی که امروز ترکیب آن مشخص شد، جلسات مشخصی را برگزار  می‌کنند و در این زمینه به افراد توصیه های لازم و تذکر داده خواهد شد. پلیس فتا هم در این زمینه نقش خود را مانند همیشه ایفا خواهد کرد.

وی ادامه داد: از روزنامه ها و فضای مجازی می خواهم با کمک همگانی بتوانیم از شرایطی که در آن قرار داریم، عبور کنیم. همچنین برای آموزش و آگاهی مردم باید کار شود تا با همکاری بیشتر از وضعیت کنونی عبور کنیم و همکاری مردم با بخش درمان را بیشتر کنیم.

>>>> در همین رابطه بیشتر بخوانید؛

>>>> روحانی:مسافران از فردا در خروجی شهرها کنترل می‌شوند/ سفر نروید

روحانی با بیان آنکه از معلمان، دانشگاهیان، صدا و سیما و فضای مجازی تشکر می کنم که نگذاشتند به طور کلی فرزندان ما از سیستم آموزشی دور شوند و از ابراز موجود برای آموزش فززندانمان استفاده شد، گفت: دانش آموزان و دانشجویان ما از درس و تحصیل عقب افتادند و ما باید زمانی را برای جبران بگذاریم. آموزش و پرورش پیشنهاداتی را برای این جلسه آورد و تصمیماتی گرفته شد و خود آموزش و پرورش آنها را  اعلام و ابلاغ می‌کند.

رئیس جمهور افزود: بحث جبران زمانی که در اسفند ماه از دست رفت را ما تصمیم گرفتیم. باید بگویم که نظام آموزشی ما چه ۱۶ فروردین یا با تاخیر شروع شود، به همان نسبت جبران می شود و در جلسات بعدی ستاد آن را مشخص می کنیم و زمان پایان تحصیلات، امتحانات و به طور طبیعی کنکور مشخص خواهد شد. سال جدید آموزشی برای سال آینده در مهر ماه خواهد بود و برنامه ریزی ها باید بر این مبنا انجام شود. در مورد سیستم دانشگاهی بحث زیادی امروز انجام گرفت و به طول انجامید. در این مورد در جلسه بعدی که صبح شنبه دوم فروردین برگزار خواهد شد، تصمیم گرفته می‌شود.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1365583

برچسب‌ها