قاسمی: کرونا ملت و کشور و پیر و جوان نمی‌شناسد

سفیر ایران در پاریس با بیان اینکه کرونا ملت و کشور، پیر و جوان و فقیر و غنی نمی‌شناسد، عنوان کرد: جهان یک پیکر است و همه در رنج و درد هم سهیم هستند.

به گزارش خبرآنلاین، «بهرام قاسمی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس در صفحه توئیتر سفارت ایران در فرانسه نوشت: «سعدی شاعر بزرگ ایران زمین روزگاری که گفت: بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به دردآورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار؛ کرونا ملت و کشور، پیر و جوان، فقیر و غنی نمی‌شناسد.»

وی افزود: «هیچ کس را در هیچ کجای جهان نباید تنها گذاشت، جهان یک پیکر است و همه در رنج و درد هم سهیم هستند.»

«بهرام قاسمی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس پیش از این نیز در توئیتی دیگر نوشته بود: «آلبر کامو که رمان طاعون او با کرونا ویروس دیگر بار مطرح شده، در نامه‌ای خطاب به منتقد کتابش نوشت: بی شک "طاعون" در مقایسه با "بیگانه" گذار از عصیان فردی به مبارزه اجتماعی است. اگر از بیگانه تا طاعون راهی در مسیر تحول باشد، این تحول، همبستگی و مشارکت است. اکنون نیز اگر قرار است کرونا ویروس تغییری در جهان ایجاد کند که می‌کند، همبستگی و مشارکت همگانی برای جهانی امن‌تر در برابر تهدیدهایی است که مرزی نمی‌شناسند. جهان باید برای بحران بزرگ قرن آماده شود.»

310311

کد خبر 1365772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
    0 0
    این شاید امتحان الهی باشد که خدا به ستمگران و زورگویان و قدرت طلبان درس عبرتی داده باشد وبه انسانها بگویدبا هم مهربان باشند و ببینند که انسانها چگونه در مقابل یک ویروسی که با چشم هم نمی شود دید عاجزهستند