گفتگوی تلفنی ظریف با وزیر خارجه کرواسی و انگلیس

محمدجواد ظریف با وزرای خارجه انگلیس و کرواسی تلفنی گفتگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین،  محمد جواد ظریف و گردان گرلیچ رادمان وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کرواسی در گفتگویی تلفنی آخرین تحولات مربوط به شیوع کرونا در ایران و جهان را بررسی کردند.

 وزیر امور خارجه کرواسی ضمن اعلام همبستگی با دولت و ملت ایران در مبارزه با این بیماری همه گیر و خطرناک جهانی با خانواده جانباختگان این بیماری نیز ابراز همدردی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز ضمن قدرانی،  بر ضرورت عدم رعایت تحریم های غیر قانونی و یکجانبه آمریکا توسط اتحادیه اروپا نه تنها به عنوان وظیفه برجامی بلکه برای جلوگیری از مرگ انسانهای بی گناه بخاطر تحریم های ظالمانه آمریکا تاکید کرد.

لازم به ذکر است که کرواسی رئیس دوره ای اتحادیه اروپا است.

در ادامه نیز دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس و  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب تلفنی گفتگو کردند.

در این گفتگو در خصوص آخرین تحولات شیوع کرونا در ایران و جهان، تحریم های یکجانبه آمریکا، برجام، مسائل کنسولی دو جانبه و نیز تحولات منطقه ای رایزنی و تبادل نظر شد.
 
ظریف در این گفتگو ضمن قدردانی از کمک های ارسالی اتحادیه و سه کشور اروپایی به ایران برای مبارزه با کرونا، تحریم های غیر قانونی و یکجانبه آمریکا را مانعی بر سر راه مبارزه با این اپیدمی جهانی خواند و از انگلیس خواست در این شرایط، تحریم های ظالمانه آمریکا ضد ملت ایران را هم بر اساس تعهدات برجامی خود و هم به دلیل ملاحظات انسانی رعایت نکنند.
310311
کد خبر 1365815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =