نگرانی‌ها از موج دوم کرونا در قم بالا گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: نگرانی‌ها در خصوص موج دوم بیماری زیاد است و به همین دلیل از مردم می‌خواهیم که در منازل مانده و حضور مردم در خیابان‌ها در این ایام نگران کننده است.

به گزارش خبرآنلاین از قم ؛  دکتر محمدرضا قدیر که پس از بهبود از بیماری کرونا چند روزی است دوباره در محل کار خود حاضر می شود تاکید کرد: همه باید کمک کنند تا چرخه انتقال ویروس کرونا قطع شود، هر یک نفر مبتلا به ویروس کرونا می تواند چندین نفر دیگر را نیز مبتلا کند.

وی بیان کرد: افرادی هستند که نمی دانند، کرونا دارند و در خیابان ها در حال تردد هستند که این افراد ناقل بیماری بوده و می توانند ویروس را منتقل کنند.

وی افزود: از همه مردم می خواهم که هر چه سریعتر در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند و این کار در راستای کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس موثر است.

وی ادامه داد:‌ ذخائر خونی استان پایین آمده و افرادی که علائم ویروس کرونا را ندارند، حتما به سازمان انتقال خون مراجعه کرده و اهدای خون کنند.

تاکنون نتیجه آزمایش کرونای یکهزار و ۲۳ بیمار در استان قم مثبت اعلام‌شده است، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ تن به تعداد بیماران کرونایی قم افزوده‌ شده‌است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر در کشور به‌طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۸۵۳ نفر براثر ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۴ هزار و ۹۹۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

46

کد خبر 1365981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =