آغاز طرح ملی هلال احمر در لرستان

معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان گفت: طرح ملی خدمات بشر دوستانه از سوی اعضای جوانان جمعیت هلال احمر با هدف کاهش فشار روانی و ترس احتمالی اعضای خانواده از بیماری کرونا در این استان آغاز شد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، «حمید جمشیدی» افزود: با توجه به محدودیت‌های حضور فیزیکی در فضای اجتماعی خارج از منزل و ضرورت ممانعت از شیوع ویروس کرونا و در عین حال ارائه خدمات انسان دوستانه در راستای افزایش تاب‌آوری در شرایط جدید خانواده ها تا زمان سپری شدن شرایط بحرانی، طرح ملی خدمات بشردوستانه  از سوی اعضای سازمان جوانان آغاز شد.

وی عنوان کرد: این طرح با موضوعات سلامت روان و نشاط اجتماعی و غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و سایر اعضای خانواده، در فضای مجازی به صورت غیر حضوری برگزار می شود.

جمشیدی اظهار کرد:  ارتقاء سطح آمادگی و مقابله با ویروس کرونا با انتشار و انعکاس اخبار و فایل‌های آموزشی و حمایتی جمعیت هلال احمر در فضای مجازی، کاهش فشار روانی و ترس احتمالی اعضای خانواده در جهت کمک به افزایش امید و نشاط اجتماعی و افزایش تاب‌ آوری جامعه بخش هایی از اهداف طرح ملی خدمات بشردوستانه اعضای جوانان است.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان بیان کرد: پویش ملی "لبخند" و پویش ملی"با خانواده"، پویش ملی"هلال آماده"، جشنواره فیلم و عکس بشردوستی، جشنواره نقاشی" دنیای رنگی من"، جشنواره خاطره نویسی باعنوان ماه و قلم، طرح ملی"آوای  وطن"، قصه گویی تلفنی "مهرگویان"تلفن گویای رایگان، تیم‌های سحر و سحاب از برنامه‌های مهم طرح خدمات بشر دوستانه در لرستان است.

جمشیدی تصریح کرد: هم اکنون نیز از سوی اعضای جوانان جمعیت هلال احمر در سطح شهر های استان ۹ پویش بزرگ با هدف حساس کردن مردم استان و ارائه آموزش ها در قالب پروتکل های گوناگون جهت مراقبت بیشتر و مبارزه با ویروس کرونا تشکیل شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به نقش مسئولیت اجتماعی در مهار ویروس کرونا و استفاده از مهارت های داوطلبان و افراد علاقه مند سامانه ۳۰۰۰۲۱۷۴ نیز از سوی سازمان جوانان تشکیل شده است که متقاضیان می توانند جهت مشارکت نام و نام خانوادگی، سن، محل سکونت، رشته تحصیلی خود را به ان از طریق پیامک ارسال یا به شعب جمعیت هلال احمر در شهرهای استان مراجعه کنند.

46

کد خبر 1365986
آخرین اخبار و اطلاعیه های فروش خودرو car.ir

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =