شرکت بیش از ۱۴۰۰ تن   در دوره های طرح امید دادگستری طی ۱۱ ماهه سال ۹۸

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان چهارمحال و بختیاری گفت: طی ۱۱ ماهه­ نخست سال ۹۸ بیش از ۱۴۰۰ تن در سه دوره هور، مهاجر و هجرت شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از واحد اطلاع رسانی و خبر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان ، سیدمحمد موسوی با بیان اینکه هرساله این طرح از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری برگزار شده و این استان در سطح کشور دارای رتبه برتر است گفت: دوره­ های طرح امید، ۶ دوره­ هور، مهاجر، هجرت، مهر، فرزندان آفتاب و دوره­ های ویژه بسیجیان را شامل می­شود؛ به طوری که هر دوره مخاطب خاص خود را دارد.
وی با بیان اینکه دوره­ هور برای مرتکبان جرائم خُرد تعزیری ۶ تا ۸، دوره­ مهاجر برای معتادان بهبود یافته، دوره­ هجرت برای زندانیان عام، دوره­ فرزندان آفتاب برای سربازان، دوره­ مهر برای زوجین در آستانه جدایی و طلاق و دوره ویژه بسیجیان مختص بسیجیان است افزود: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان چهارمحال و بختیاری با مساعدت برخی سازمان­ها از جمله اداره زندان­ها، نیروی انتظامی، سازمان بهزیستی و .... دوره­ های طرح امید را به طور مستمر برگزار می­ کند؛ به طوری که در ۱۱ ماهه نخست امسال، تعداد ۱۴۱۹ تن در سه دوره­ هور، مهاجر و هجرت شرکت کردند.
این مقام قضائی دوره هور(هویت و رفتار) را از جمله اقدامات مؤثر معاونت در کاهش حجم ورودی پرونده­­ ها به محاکم قضائی دانست و خاطرنشان کرد: دوره هور یکی از دوره­ های تخصصی طرح امید (مدیریت مهارت و دانش رفتار) بوده که مختص مرتکبان جرائم خُرد تعزیری ۶ تا ۸ و معرفی­ شدگان از پلیس امنیت اخلاقی است. این دسته از افراد به جای معرفی به مراجع قضایی و اعمال مجازات در این طرح شرکت داده می شوند.
سیدمحمد موسوی افزود: طی ۱۱ ماهه­ نخست ۹۸، تعداد ۴۶۶ تن در قالب ۴۳ کلاس در دوره هور شرکت کردند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان چهارمحال و بختیاری دوره مهاجر و هجرت را تشریح و خاطر نشان کرد: در این مدت، تعداد ۳۸۹ تن در قالب ۲۲ کلاس در دوره مهاجر و تعداد ۵۶۴ تن در قالب ۳۲ کلاس در دوره هجرت شرکت کردند.

۴۶
 

کد خبر 1366042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =