در شرایط شیوع کرونا مردم از خرید آجیل خودداری کنند

رئیس گروه بهداشت سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به شیوع بیماری کرونا در آستانه عید نوروز تاکید کرد: توصیه می‌شود در این شرایط شیوع بیماری کرونا مردم آجیل نخرند مخصوصا آن‌هایی که فاقد بسته‌بندی مناسب هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، بهمن بنایی افزود: درست است که دمای بالای ۶۰ درجه سانتی‌گراد دمای پاستوریزاسیون است و میکروب‌ها را از بین می‌برد اما برخی آجیل‌ها در این دما از بین می‌روند همچنین مطلب علمی ثابت شده و تضمینی وجود ندارد که حرارت بتواند ویروس کرونا را نابود کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: در کل توصیه می‌‎شود که در بحث خرید آجیل موارد بهداشتی لازم رعایت شود و این اقلام از مراکزی خریداری شوند که موازین بهداشتی را رعایت می‌کنند.
رئیس گروه بهداشت سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه داد: معمولا آجیل به‌صورت فله‌ای و البته روباز عرضه می‌شود که زمینه آلودگی را در این محصولات بالا می‌برد.
بنایی عنوان کرد: نباید از آجیل‌های مخلوط استفاده شود چراکه معمولا کهنه و کپک زده هستند و با بو دادن و مخلوط کردن آن‌ها سعی در پوشاندن این موضوع دارند لذا آجیل باید جدا خریداری شود و بعدا مخلوط شوند.
وی خاطرنشان کرد: بعضا دیده شده در برخی آجیل‌ها از رنگ‌های مصنوعی استفاده می‌شود که زمینه آلودگی بسیاری را ایجاد می‌کند

۴۶

کد خبر 1366048

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =