حضور لشکر ۱۶ زرهی قزوین در گیلان با تعریف ۴ مأموریت

ایسنا نوشت : ارشد نظامی آجا در منطقه قزوین، زنجان و همدان گفت: از صبح روز دوشنبه بیست‌وششم اسفندماه لشکر ۱۶ زرهی قزوین با سه تیپ‌، مأموریت خود را برای ارائه خدمت به مردم گیلان آغاز کرده است.

امیر سرتیپ دوم بابک جلالی، ارشد نظامی آجا در منطقه قزوین، زنجان و همدان اظهار کرد: لشکر ۱۶ زرهی قزوین با تیپ‌های قزوین، زنجان وهمدان از صبح روز گذشته مأموریت خود را در استان گیلان آغاز کرده است.

وی تشریح کرد: تیپ‌های قزوین، زنجان و همدان چهار مأموریت را در گیلان پیگیری می‌کنند که در اولین مأموریت با حضور در ورودی و خروجی‌های استان گیلان ضدعفونی کردن خودروها و سنجش دمای بدن افراد را بر عهده دارند و اقلام بهداشتی نظیر ژل، ماسک و ضدعفونی‌کننده سطوح را در اختیار سرنشینان قرار می‌دهند.

ارشد نظامی آجا در منطقه قزوین، زنجان و همدان بیان کرد: در مأموریت دوم گندزدایی و ضدعفونی کردن معابر شهری استان گیلان در دستور کار قرار دارد بر این اساس گندزدایی شهرهای رودبار، منجیل و لوشان در اختیار تیپ اول قرار می‌گیرد، گندزدایی شهر رشت در اختیار تیپ دوم و گندزدایی شفت، فومن و صومعه‌سرا نیز توسط تیپ سوم انجام می‌شود.

وی افزود: در مأموریت سوم توسعه ایستگاه‌های ثابت و سیار برای گرفتن دمای بدن افراد در نظر گرفته شده است و مردم نیز همکاری خوبی با اعضای تیپ‌ها دارند.

جلالی اشاره کرد: در مأموریت چهارم نقاهت‌خانه‌ای سیار در شهر رشت با ظرفیت ۵۰۰ نفر برپا کردیم تا افرادی که چرخه درمان خود را طی کرده‌اند بر اساس نظر پزشکان و برای جلوگیری از ابتلای خانواده‌ها ۱۴ روز در این مرکز قرنطینه باشند.

وی عنوان کرد: کارکنان لشکر ۱۶ زرهی قزوین از صبح دوشنبه بیست‌وششم اسفندماه تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند و باید تأکید کنم این روزها روزهای همدلی است و به همت مردم و دعای خیر آنان این مشکل را پشت سر خواهیم گذاشت تا مردم به زندگی عادی خود بازگردند.

ارشد نظامی آجا در منطقه قزوین، زنجان و همدان یادآور شد: لشکر ۱۶ زرهی قزوین آمادگی دارد تا در استان قزوین نیز خدمات مورد نیاز را به مردم ارئه دهد؛ طی جلسه‌ای مقرر شد مسئولین استان قزوین برای حضور ارتش هماهنگی‌های لازم را با نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی داشته باشند.

۴۶

کد خبر 1366217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =