هتاکان به حرم رضوی و حضرت معصومه هدفشان نه زیارت، بلکه اغتشاش بود

فارس نوشت:نماینده پاکدشت در مجلس گفت: هتاکان به حرم حضرت معصومه(س) در قم و حرم رضوی در مشهد هیچ گونه اعتقادی به امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) ندارند و هدفشان نه زیارت بلکه ایجاد اغتشاش و آشوب بوده است.

محمد قمی نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بی‌حرمتی تعدادی از افراد در مقابل درب‌های بسته حرم رضوی و حرم حضرت معصومه(س) گفت: اگر درب‌های این حرم بسته شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا هنگام زیارت بوده والا کسی در شرایط عادی کوچک‌ترین مخالفیت با زیارت این حرم‌ها ندارد.

وی افزود: کسانی که با تجمع در مقابل درب‌های بسته این حرم‌ها اقدام به شکستن و تخریب درهای حرم کردند هیچ گونه اعتقادی نه به امام رضا(ع) دارند و نه به حضرت معصومه(س) و به دنبال زیارت نبودند.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس با بیان اینکه هدف این گونه افراد که دست به بی‌حرمتی به حرم‌ها زدند اغتشاش بوده، اظهار داشت: اینها به دنبال آشوب بودند و باید دستگاه‌های مربوطه ضمن دستگیری مقصران اصلی این اتفاقات، برخورد قاطعی را با آنها داشته باشند.

قمی خاطرنشان کرد: خود ائمه معصومین(ع) هم سلامت جسمانی افراد را در اولویت می‌دانند و بر رعایت مسائل مربوط به صحت جسمی افراد و بهداشت فردی و اجتماعی تأکید دارند.

وی در پایان گفت: ما در کنار تعطیلی این حرم‌ها، نمازهای جمعه را نیز تعطیل کردیم تا از ایجاد اجتماع جلوگیری شود. نماز جمعه‌ای که در شرایط فعلی که امام عصر نیست برگزاری آن مستحب مؤکد است اما به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس امروز تعطیل شده است.

به گزارش فارس، تعدادی از افراد شب و روز گذشته باحضور در مقابل درب‌های حرم حضرت معصومه(س) در قم و حرم رضوی در مشهد به این بهانه که ما آمده‌ایم زیارت کنیم، اقدام به شکستن درب‌های این دو حرم کردند که به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا زیارت و تجمع در این حرم‌ها متوقف شده بود.

272723

کد خبر 1366288

برچسب‌ها