ممنوعیت ورود هرگونه هواپیمای مسافربری به جزیره کیش

سخنگوی شورای سلامت کیش از ممنوعیت ورود هرگونه هواپیمای مسافربری به جزیره کیش و اعمال ضوابط سختگیرانه ورود مسافر برای جلوگیری ازگسترش بیماری کوئید ۱۹ در کیش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در کیش ، دکتر رضانیا از ممنوعیت ورود هرگونه هواپیمای مسافربری به جزیره کیش و اعمال ضوابط سختگیرانه ورود مسافر برای جلوگیری ازگسترش بیماری کوئید ۱۹ در کیش خبر داد افزود: شورای سلامت کیش تصمیم گرفت پروازهای ورودی به کیش مسدود شود و صرفا افرادی که لازم است در جزیره حضور یابند مانند پزشکان و کادر نیروهای نظامی و انتظامی با تایید صلاحیت و نامه ای که رسما ارگان ها ارائه خواهند کرد بتوانند نسبت به تهیه بلیت سفر به کیش اقدام کنند و بلیت فروشی برای افراد عادی تا اطلاع ثانوی انجام نخواهد داشت.
دکتر رضانیا  در ادامه گفت: ساکنان جزیره کیش که برای تعطیلات به مسافرت رفته قطعا برای بازگشت بعد از تعطیلات نوروز دچار مشکل خواهند شد و برای بازگشت مسافران ضوابط سختگیرانه ایی درحال تدوین است که بیماری کوئید ۱۹  در جزیره ایجاد مشکل نکند .
سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: امروز کمیته این موضوع تشکیل شد و ضوابطی تعیین شد و  افراد متقاضی سفر به کیش می باست گواهی سلامت را قبل از اخذ بلیت با فرم خود اظهاری تهیه کنند. 
دکتر رضانیا گفت: پروازها در ابتدای برقراری از یک مبدا که تهران خواهد بود شروع خواهد شد و مسافران سایر شهرها باید از تهران به جزیره کیش بازگردند.
سخنگوی شورای سلامت کیش همچنین گفت: مسافران جزیره کیش می بایست قبل از تهیه بلیت به پزشکان معتمد که معرفی خواهند شد مراجعه و گواهی سلامت را اخذ کنند و بعد از فرم خوداظهاری نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند.
دکتر رضانیا افزود: در فرودگاه و بندرگاه کیش هم ضوابط قرنطینه ای سختگیرانه ای لحاظ خواهد شد و افرادی که علائمی داشته باشند یا برخورد با بیمار مثبت داشته باشند در شهرهای مبدا قطعا به قرنطینه اجباری با هزینه شخصی ارجاع داده خواهند شد و اجازه تردد در جزیره نخواهند داشت.
سخنگوی شورای سلامت کیش از شهروندان و ساکنین جزیره کیش خواست که در جهت حفظ سلامتی خود و سایر شهروندان از سفر به سایر شهرهای کشور خودداری نمایند توصیه می کنم سفر انجام نشود .

46

کد خبر 1366503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =