درخواست استاندار البرز از سیستم توزیع مواد دارویی وبهداشتی

شهبازی گفت: البرز، خدمات ملی ارائه میدهد بویژه در این شرایط خاص، بنابراین باید اختیاراتش نیز در این سطح تعریف شود، ما نیازمند توجه ویژه در حوزه الکل و اتخاذ تدبیر در خصوص سیستم توزیع هستیم.

به گزارش خبرآنلاین استان البرز، عزیزالله شهبازی در جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا البرز که ظهر امروز با حضور رئیس سازمان غذا و دارو کشور برگزار شد، ضمن تبریک حلول سال جدید و آرزوی سالی نیکو همراه با سلامتی و تندرستی مردم و سربلندی و سرفرازی ایران اسلامی، اظهار داشت: حضور دکتر شانه سازی بعنوان عضو کمیته ملی مبارزه با کرونا در این کمیته استانی می‌تواند منشا ثمر و اثر باشد.
وی با بیان اینکه در این نشست تعداد بسیاری از تولیدکنندگان ارجمند، ارزشمند و ایثارگر ایران اسلامی حضور دارند، افزود: دست تک تک این تولیدکنندگان را می‌بوسم چراکه بیش از ۷۰ درصد تولیدات آرایشی، بهداشتی و مواد ضد عفونی کشور در این برهه در البرز است.

استاندار البرز با بیان اینکه این واحدها که اینگونه جهادی وارد میدان مبارزه با کرونا شدند، با مشکلاتی در حوزه تولید، سرمایه در گردش، نقدینگی، کمبود الکل، شرکت‌های پخش، تغییر تولید و از دست دادن مشتری، مواجه بودند ولی در این شرایط حساس بسیار کمک کردند،بیان کرد: این تولیدکنندگان برای طرح مشکلات و موانع خود، استاندار را در استان مورد خطاب قرار می‌دهند و از ابتدا نیز به اعتبار استاندار دست یاری جهت تولید برای مبارزه با کرونا دادند و به واقع خدمت بزرگی برای کشور داشتند.

شهبازی با بیان اینکه البرز دارای ویژگی های خاصی است که در این برهه حساس بیش از پیش باید مورد توجه  قرار گیرد،گفت: استانی که تراکم بالای جمعیت را دارد و مهاجرپذیرترین استان کشور پس از تهران محسوب می‌شود همچنین حجم روزانه ده‌ها هزار خودرو تردد از محورهای استان، سکونت اقوام مختلف، حاشیه نشینی و ریسک خطر برای مردم این استان بالا برده است.

وی گفت: از رئیس دانشگاه علوم پزشکی انتظار می‌رود که گزارشی در خصوص اینکه چه روندی طی شد تا البرز همانند استان‌های همجوارش با جمعیت و تراکمی به مراتب کمتر از البرز، به سراشیبی بیماری و وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار نگیرد.

شهبازی با اشاره به مجاهدت‌های تیم بهداشت و درمان استان و اجرای طرح محله محور، افزود: در این شرایط، دکتر کریم رئیس دانشگاه علوم پزشکی چند روزی را در قرنطینه بسر برد.
وی با بیان اینکه معضل کمبود الکل جای خود دارد ولی اگر هم تأمین شود در خصوص خودرو دچار مشکل هستیم، عنوان کرد: البرز نقش ملی دارد و این امکان وجود ندارد که موانع، مشکلات و گره‌های این استان را در زمره دیگر استان‌ها دید.

استاندار البرز گفت: واحدهایی که در این شرایط حساس به تولید مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی پرداختند، در حقیقت سودی عایدشان نشده و اعلام کردند که هر کجای کشور نیاز به کمک باشد ما حضور داریم، بنابراین به سود و ضرر توجهی نداشتند و تنها بدنبال مساعدت به هم نوعان خود بودند.

وی با اشاره به اینکه محتکرین نیز غالباً البرزی نبودند و بیشتر آنها از سایر استان ها در این استان اقدام به احتکار کرده بودند، افزود: دستگاه قضای استان، فرمانده سپاه البرز، نیروی انتظامی و تمامی اعضای کمیته به قصد کمک به ایران اسلامی پای کار هستند.

شهبازی ادامه داد: ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت البرز، قابل توجه است، سلامت، امنیت و آرامش تمامی این مردم را باید تامین کنیم از این رو متناسب با سیاست‌های نظام حرکت می کنیم.

وی با بیان اینکه ما در میدان هستیم و از بطن موضوعات خبر داریم، گفت: در شرایط جنگی هستیم و الزامات خاصی از سوی مردم و مسئولان باید رعایت شود، بنابراین خدا را شاکر هستیم که همت مجموعه کادر پزشکی، شهرداری‌ها استان، دستگاه‌های عضو ستاد مجاهدت کردند، مدیریت و هماهنگی های موجود سبب شد بیش از هزار تخت آماده داشته باشیم و در این راستا سپاه پاسداران و آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، بخشداری‌ها، دهیاری ها، خیرین ،دهکده سلامت جهادکشاورزی و بلافاصله پای کار آمدند.

استاندار البرز با اشاره به اینکه مدیریت همه جانبه اتحاد، انسجام و هماهنگی بسیار خوبی در راستای مبارزه با کرونا شکل گرفته است، افزود: در این شرایط شیوع کرونا اختیارات ما درالبرز با مأموریت‌ها و مسئولیت‌ها تناسب ندارد.

وی با بیان اینکه در بحث الکل نیازهای ما با یک ماه پیش متفاوت است، اضافه کرد: البرز به اندازه ای در حوزه مواد ضدعفونی کننده تولید دارد که انبارها اشباع شده اند، ولی در سیستم توزیع نقص وجود دارد و تولیدکنندگان از این امر گلایه دارند.

شهبازی با گلایه از توزیع، گفت: اکنون سیستم توزیع ما را رها کرده است ولی ما طی هماهنگی‌های صورت گرفته برای حمل و نقل تولیدات، چند خودرو هماهنگ کردیم و به شخصه با رانندگان تماس می‌گرفتم تا از روند توزیع آگاه شوم.

وی افزود: سیستم توزیع با تولیدکنندگان کنار نمی‌آید و برخورد درستی با آنها ندارد و از گرفتاری‌های تولید خبر ندارند از این رو درک و همکاری درستی صورت نمی گیرد.

استاندار البرز با بیان اینکه بسیج و سپاه پاسداران البرز همکاری و همراهی بسیار خوبی دارند و اولین گروهی بودند که نقاهتگاه اختصاص دادند، عنوان کرد: باید تدبیری برای مدیریت توزیع صورت گیرد، ما راهی جز اعتماد کردن به سیستم پخش تولیدکنندگان نداریم.

وی گفت: ما در سیستم درمان دخالتی نمی کنیم چون کاری تخصصی است ولی هر کجا که نیاز به کمک داشته باشند، کنار آنها قرار داریم و تأمین لجستیک این حوزه را به عهده داریم.
شهبازی افزود: البرز، خدمات ملی ارائه می‌دهد بویژه در این شرایط خاص، بنابراین باید اختیاراتش نیز در این سطح تعریف شود، ما نیازمند توجه ویژه در حوزه الکل و اتخاذ تدبیر در خصوص سیستم توزیع هستیم.

وی با اشاره به اینکه ما به این باور رسیده ایم که راهی جز با هم بودن برای مقابله با تلفات ناشی از شیوع کرونا، نداریم، ادامه داد: ما ستادی کار می کنیم و اتخاذ تدابیر لازم جهت خروج از این برهه را وظیفه خود می دانیم و با تمام توان در میدان هستیم.
استاندار البرز گفت: رایزنی‌های لازم را برای واردات الکل داشته ایم از این رو به دنبال اقدامی از سوی وزارت بهداشت و صمت در این رابطه هستیم.

48

کد خبر 1366584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =