مدیر عامل شرکت FSR که در پوشش فروش کتابهایی مانند شاهنامه اقدام به تاسیس یک شرکت هرمی کرده بود دستگیر شد. این شرکت توانسته بود با نام فعالیت شرکت ایرانی تا کنون مبلغی حدود 30 میلیارد تومان را از 100 هزار نفر جذب کند.

4 شعبه بیمه پارسیان که به نام فعالیت بیمه ای کار هرمی انجام می دادند در عملیات ضربه ای به شرکتهای هرمی پلمب شدند.

بعضی افراد سودجودر بیمه پارسیان از نام بیمه سو استفاده کرده و دفاتری را با عنوان بیمه پارسیان برای کار هرمی بیمه عمر دایرکردند.

در حالیکه قبلا اعلام شده بود فعالیت شرکت بیمه پارسیان به دلیل عملکرد هرمی این شرکت متوقف شد بیمه پارسیان اطلاع داد که 4 شعبه این بیمه با نام فعالیت بیمه ای فعالیت‌ هرمی انجام می دادند که توسط مأموران وزارت اطلاعات توقیف شدند.

بنابراین تاکید می‌شود این شرکت به هیچ‌‌وجه فعالیت هرمی و غیرقانونی نداشته و تمام شعب و نمایندگی‌های بیمه پارسیان در زمینه صدور خسارت پاسخ‌گوی مشتریان است. 

به گزارش خبر آنلاین همچنین مدیر عامل  شرکت  FSR که در پوشش فروش کتابهایی مانند شاهنامه اقدام به تاسیس یک شرکت هرمی کرده بود دستگیر شد. این شرکت توانسته بود با نام  فعالیت شرکت ایرانی تا کنون مبلغی حدود 30 میلیارد تومان را از 100 هزار نفر جذب  کند.

همچنین یک سازمان مردم نهاد در فرانسه سایت کوئیست وابسته به "وی جی اس وان" تروریست بین اللملی را که در قالب فعالیت تجاری کار هرمی انجام می داد  هک کرد. وی توانسته تا کنون از طریق شرکتهای هرمی حدود 7 هزارمیلیارد تومان از ایران درآمد داشته باشد.این فرد براساس تازه‌ترین آمارها توانسته بیشترین مشتریان خود را از جهان سوم فریب دهد که در راس کشورهای جهان سوم مشتریان ایرانی قرار دارند. پس از ایران کشورهای اندونزی، عربستان، ترکیه، عراق، سریلانکا، مالزی و امارات دارای بیشترین نرخ جذب اعضا هستند.

عملیات پلیس آگاهی و دیگر دستگاهها علیه شرکت‌های هرمی و به ویژه شرکت کوئست ادامه دارد و پلیس علاوه بر این عملیات به صورت جداگانه و موردی با شرکت‌های هرمی برخورد و آنان را توقیف می‌کند.

سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ هشدار داد که بنگاههای املاک از اجاره هرگونه واحد مسکونی یا تجاری به شرکت‌های هرمی خودداری کنند و تأکید کرد اگر بنگاه معاملات مسکن یا صاحبان املاک به طور آگاهانه واحدهای تجاری یا مسکونی در اختیار شرکت‌های هرمی قرار دهند علاوه بر توقیف واحد مورد نظر بنگاه املاک متخلف نیز پلمب خواهد شد.

تازه‌ترین گزارش از شرکت‌های هرمی درباره شیوه نوین کلاهبرداری با عنوان و ادعای فارکس، گرفتاری و مالباختگی 4 میلیون ایرانی در شبکه‌های هرمی و عدم امکان رسیدگی به شکایت‌ها به‌دلیل کثرت آن‌ها تا سال 1390 منتشر شد.
تاکنون 4 میلیون نفر در ایران درگیر فعالیت‌های هرمی شده‌اند که پرونده مقدماتی مربوط به شناسایی 2 میلیون نفر آنها تنظیم و پرونده 2 میلیون نفر دیگر نیز در حال تشکیل است. قابل توجه است که 88 درصد اعضای شرکت‌های هرمی در ایران مالباخته هستند.

اخیرا نیز وزارت اطلاعات با انتشار اطلاعیه‌ای از پلمپ دفاتر 300 شرکت هرمی ، دستگیری نفرات اصلی این دفاتر و تحویل بیش از 6000 مالباخته و فریب‌خورده گرفتار شرکت‌های هرمی به خانواده‌هایشان خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است که شهروندان می توانند نسبت به معرفی شرکتهای هرمی از طریق سامانه پیام کوتاه 30006048 اقدام نمایند.

42134

 

کد خبر 136661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =