قرارگاه سلامت معنوی برای مقابله با کرونا در سپاه تشکیل شد

نماینده ولی فقیه در سپاه از تشکیل قرارگاه سلامت معنوی با مشارکت روحانیون،‌ طلاب پاسدار و بسیجی برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از سپاه نیوز، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی  با بیان اینکه دفاع مقدس ما آغاز داشت ولی پایان نداشته است و  صفحه های آن تغییر می یابد، گفت: آنچه الان در کشور در مقابله با کرونا درحال رخ دادن است ، دفاعی مقدس از بشریت محسوب می‌شود و در این بحران همه دستگاه‌ها با همدلی و انسجام و روحیه دینی وارد میدان شده اند.

وی با تاکید بر اینکه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی هم مانند سایر دستگاه‌های کشور از همان آغازین روزهای شیوع ویروس کرونا در خط مقدم مقابله با بیماری قرار گرفته است، افزود: از آنجا که  سپاه پاسداران خداباوری و ‌مردم یاری را مدنظر دارد ؛ بهترین مصداق پاسداری را خدمت به مردم می‌داند و در این میان در کنار بقیه نهادها وارد شده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: به همین منظور نمایندگی ولی فقیه در سپاه با مشارکت طلاب پاسدار و بسیجی، قرارگاه سلامت معنوی را با چهار هدف کمک به سلامت جامعه، کمک به بیماران در مراکز درمانی و ایجاد نشاط، تلاش برای کمک به خانواده های بیماران و متوفیان جهت روحیه دادن به آنها و همچنین حفظ حرمت مومنان متوفا با انجام مراحل شرعی کفن و دفن تشکیل شده است.

حجت الاسلام حاجی صادقی اعزام ۴۵۰ نفر استادان و طلاب و روحانیون بسیجی به  مراکز درمانی ، اعزام بیش از۱۰۰ گروه از طلاب جهت ضد عفونی کردن و ارائه خدمات بهداشتی ،اعزام ۱۸۰ نفر از طلاب به آرامستان‌ها جهت مراسم کفن و دفن و تغسیل و ایجاد بیش از ۲۰۰ شبکه مجازی برای تقویت روحی و روانی خانواده‌ها را از برنامه های این قرارگاه برشمرد.

وی افزود: این قرارگاه با مساجد ، پایگاه های مقاومت و حوزه های علمیه هماهنگ عمل می کند و همکاری تنگاتنگی با وزارت بهداشت ، شهرداری ها و شناسایی خانواده های نیازمند در این ماجرا دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین طرح مباحث دینی در مراکز درمانی و عملیاتی، اعزام مبلغ به بیمارستان ها ،اعزام طلاب به آرامستان‌ها، ترغیب و ترویج فرهنگ امدادرسانی در جامعه‌، ترویج روحیه معنوی دعا و خضوع ، تشکیل گروه های مجازی و تشکل‌های اجتماعی تامین محتوا برای مبارزه با فضاسازی رسانه‌های معاند که دنبال تضعیف امید در جامعه هستند، پاسخگویی به مسائل شرعی‌، تکثیر دیدگاه‌های مقام معظم رهبری و رهبری در این خصوص ،راه اندازی سایت و وبلاگ پاسخگویی را از مهمترین اقدمات این ستاد برشمرد.

حجت الاسلام  عبدالله حاجی صادقی گفت: قرارگاه با ارتباط مداوم با ستادهای فرعی وضعیت را رصد می کند و مردم مطمئن باشند تا پایان در کنار آنها هستیم .

۲۷۲۱۵

کد خبر 1366610

برچسب‌ها