ترامپ برای جلوگیری از شیوع کرونا قانون پیشنهاد کرد

ایرنا نوشت: رییس جمهوری آمریکا برای افزایش تولیدات لوازم پزشکی در برابر شیوع ویروس کرونا از قانون تولید دفاعی سخن گفت.

به گزارش تارنمای هیل، بر اساس قانون تولید دفاعی، دولت آمریکا می‌تواند از شرکت‌های صنعتی ایالت متحده بخواهد که تولید لوازم پزشکی برای مقابله با ویروس همه گیری کرونا را افزایش دهند. 

دونالد ترامپ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت: در صورت نیاز، این (قانون تولید دفاعی) می‌تواند کارهای خوبی انجام دهد. 

به دنبال شیوع ویروس کرونا در اکثر ایالت‌های آمریکا، بیمارستان‌ها و ایالت‌ها از کاخ سفید خواسته‌اند تا منابع بیشتری را برای محافظت از پزشکان و پرستاران که در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار دارند، تامین کند. 

براساس جدیدترین داده‌های رسمی که روز چهارشنبه در آمریکا منتشر شده، تمامی ایالت‌های این کشور درگیر ویروس کرونا شده‌اند. 

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، همزمان با تداوم شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان،  در تمامی ایالت‌های آمریکا مورد ابتلا به کرونا تایید شده است. همزمان با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در سراسر جهان به رغم اتخاد تدابیر شدید محدودکننده، کارشناسان هشدار می‌دهند که جوامع انسانی برای چند ماه با چالش‌های ناشی از شیوع کرونا دست و پنجه نرم خواهند کرد. 

بیشتر شهروندان شهرهای مهم آمریکا و اروپا همچنان خود را قرنطینه کرده‌اند. دولت آمریکا نیز در حال اجرایی کردن طرح اضطراری کنترل مرزها است که شامل بازگرداندن مهاجرانی می‌باشد که به صورت غیرقانونی وارد این کشور شده‌اند. 

در همین حال مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد که شیوع کرونا و چالش‌های ناشی از آن در جامعه آمریکا ممکن است دست کم تا چند ماه دیگه بطول بینجامد. 

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که اکثر آمریکایی‌ها (۶۰ درصد) اعتماد اندکی نسبت به اظهارات و اطلاعات ارائه شده از سوی دونالد ترامپ درباره شیوع کرونا دارند، یا اصلا اعتمادی به حرف‌های او ندارند. 

براساس جدیدترین آمارهای رسمی اعلام شده، تاکنون ۶,۵۲۴ نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده‌اند که ۱۱۶ فوتی داشته و از مجموع مبتلایان ۱۰۶ نفر بهبود یافته‌اند. 

310311

کد خبر 1366704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =