بیل گیتس از هیئت مدیره کمپانی مایکروسافت کناره‌گیری کرد

بیل گیتس که قبلا و از سال 2000 به عنوان مدیرعامل مایکروسافت خدمت می‌کرد، از این سمت کناره گیری کرد تا زمان بیشتری را برای بنیاد علمی بیل و ملیندا گیتس سپری کند. در سال 2008 او فعالیت تمام وقت خود را در کمپانی واگذار کرد تا بتواند تلاش بیشتری برای فعالیت‌های بشردوستانه کند. به نظر می‌رسد این کنارهگیری از هیئت مدیره کمپانی نیز دلیلی مشابه با فعالیت‌های بشر دوستانه داشته باشد. او که اولویت خود را فعالیت‌های بشر دوستانه قرار داده است، همچنان عنوان مشاور فنی در مایکروسافت را دارد تا بتواند به فعالیت این کمپانی کمک کند. 

بیل گیتس، مدیرعامل سابق مایکروسافت!

مدیر ارشد مایکروسافت، ساتیا نادلا در بیانه‌ای افزود: کارکردن با بیل گیتس، امتیاز و افتخار بزرگی بوده و تجربه بسیاری از او کسب کرده‌ایم. بیل گیتس شرکت را بر پایه نیروی دموکراتیک و حل مشکلات و چالش‌های جامعه بنا نهاد. مایکروسافت همچنان از مشاوره فنی بیل برای پیشبرد محصولات و خدمات خود استفاده خواهد کرد. از دوستی و آشنایی با او سپاسگذار و خوشحال هستم و به دنبال ادامه فعالیت در زمینه توانمندی بشر در تمامی زمینه‌ها هستیم. 

بیل گیتس، مدیرعامل سابق مایکروسافت!

در حالی گیتس هنوز هم تا حدودی با شرکتی که خود تاسیس کرده، در ارتباط است، این کنارهگیری پس از سال 2000 که مدیریت ارشد را رها کرد را، بزرگترین قدم خود برای جدا شدن از این کمپانی می‌داند. 

theverge.com

2121

کد خبر 1366748

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =