وزارت تعاون: ١١٠ میلیارد تومان یارانه حمایتی به تعاونی‌ها پرداخت شد

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ١١٠ میلیارد تومان یارانه حمایتی با نرخ ترجیهی ١۴ درصد برای ١۴۵ تعاونی که اقدام به تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده، دستکش و البسه بیمارستانی کنند اعطا می‌شود.

به گزارش خبرانلاین، «محمد کبیری» درباره اقدامات این بخش در مقابله با کرونا گفت: تفاهم نامه چهارجانبه بین معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و صندوق ضمانت سرمایه گذاری برای پرداخت یارانه حمایتی به تعاونی های که در ٢٨ استان در زمینه تولید محصولات مقابله با کرونا فعالیت می کنند امضا شد. 
وی افزود: برای این منظور مقرر شد تولید لباس بیمارستانی در تعاونی ها از ۶ میلیون و ٩٠٠ دست به ١٠ میلیون و ٣٠٠ دست، تولید ماسک از ٢۴ میلیون و ٧٠٠ عدد به ۴٠ میلیون عدد، تولید دستکش از یک میلیون و ٢٠٠ جفت به ۵٠ میلیون جفت و تولید ضدعفونی کننده از ٢١ میلیون لیتر به ۴١ میلیون و ۵٠٠ لیتر برسد. 
معاون تعاون وزارت کار گفت: بر این اساس روز سه‌شنبه (بیست و هفتم اسفند) ١۵ تعاونی برای دریافت وام معرفی شد و برای شناسایی تعاونی های دیگر و انجام امور، ستاد جهادی تشکیل شد. 
وی اظهار داشت: مقرر شد علاوه بر تعاونی‌ها، شرکت‌های دیگر برای تامین سرمایه در گردش فعال در این حیطه با مراجعه به معاونت تعاون یا معاونت اشتغال وزارت تعاوت، کار و رفاه اجتماعی از این وام استفاده کنند. 
کبیری گفت: البته در این مدت اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها به صورت خودجوش کمک های بلاعوض را برای تولید و خرید محصولات مقابله با کرونا همچون ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده جمع آوری کرده و به دست متقاضیان رسانده اند.

223231
کد خبر 1366788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =