سینماهای آمریکا پس از زیان ۲۰ میلیارد دلاری کرونا، چشم به دست ترامپ دارند

ایسنا نوشت: انجمن سینماداران آمریکا از دونالد ترامپ و کنگره آمریکا درخواست کردند اقدامی فوری برای کمک مالی به سینماها اتخاذ کنند که ضربه سختی از شیوع ویروس کرونا خورده‌اند.

به گزارش ورایتی، با گسترش شیوع ویروس کرونا و ادامه این بحران بهداشتی در سطح جهان، مجموعه سینماهای زنجیره‌ای در آمریکای شمالی نیز درهای خود را به روی مخاطبان بسته‌اند و این تعطیلی موجب شده بسیاری کارکنان شاغل در سالن‌های سینمای هیچ درآمدی نداشته باشند. 

انجمن ملی سینماداران آمریکا از دولت و مقامات آمریکایی درخواست کرده که وام‌هایی فوری را برای کمک به آنها اختصاص دهد چرا که بسیاری از سینماهای زنجیره‌ای باید اجاره‌ بها و سایر هزینه‌های خود را پرداخت کنند در حالی که هیچ بلیتی در سینماها فروخته نمی‌شود. 

هیات مدیره اجرایی انجمن سینمادران آمریکا اخیرا اجازه برداشت یک میلیون دلار از محل منابع این انجمن را صادر کرده تا به کارکنانی که به سبب تعطیلی سینماها بیکار شده‌اند، کمک شود. 

پیش‌بینی‌ شده سینماهای آمریکا با زیان ۲۰ میلیارد دلاری به سبب شیوع ویروس کرونا در این کشور رو به‌رو شوند.

سینماهای «AMC» بزرگترین مجموعه سینمای زنجیره‌ای در جهان که ۶۳۴ سینما و ۸۰۴۳ سالن نمایش در آمریکا دارد به همراه سینماهای زنجیره‌ای «Regal» با ۷۲۰۶ سالن نمایش، «Cinemark» با ۴۶۳۰ سالن و «Cineplex» کانادا با ۱۶۹۵ سالن از جمله مهم‌ترین مجموعه‌های بزرگ سینمایی هستند که سالن‌های خود را تعطیل کرده‌اند.

۵۷۵۷

کد خبر 1366918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =