رازگشایی یک استقلالی از راز طارمی-رضاییان و قرار ماجراجویی بزرگ در دربی!

امید نورافکن، هافبک سابق استقلال و فعلی سپاهان در گفتگوی تلویزیونی با برنامه فوتبال برتر، از یک راز مهم پرده برداشت.

در شرایطی که نورافکن به دلیل سابقه پوشیدن پیراهن استقلال، همواره در گفتگوها باید در مورد تیم سابقش صحبت کند، در بخشی از گفتگویش به دربی مشهور ۳-۲ اشاره کرد؛ مسابقه ای که یکی از مهم ترین بازی های عمر این هافبک دفاعی فعلی سپاهان محسوب می‌شود.

نورافکن در آن مسابقه در نقش هافبک دفاعی به میدان رفت و بازی فوق العاده ای از خود به جای گذاشت و پایه گذار یکی از گل های تیمش نیز بود. مسابقه ای به یاد ماندنی برای استقلالی ها، در شرایطی که پیش بینی ها قبل از بازی بر برد پرسپولیس در دیدار شاگردان برانکو مقابل بازیکنان منصوریان بود.


پرسپولیس تا دقیقه 18 از استقلال پیش بود اما طوفان نیم ساعته شاگردان منصوریان، بازی را برگرداند. فرشید، قربانی و کاوه گلزنی کردند تا یاران نورافکن این چنین با خوشحالی در پایان بازی سلفی بگیرند.

نورافکن در این گفتگو از لحظات شروع بازی صحبت می‌کند و می‌گوید: بازی با برتری پرسپولیس آغاز شد و آن ها خیلی زود با ضربه سروش رفیعی به گل رسیدند. کنترل مسابقه در دست آن ها بود و حتی در دقایقی با پشت پا به همدیگر پاس می‌دادند و این، تحقیر بازیکنان استقلال بود. حتی ما شنیده بودیم که آن ها میخواهند در صورتی که در این بازی پنالتی به دست آوردند، به صورت دو ضرب و پاس به یکدیگر وارد دروازه ما کنند.

این اشاره نورافکن به پنالتی جنجالی و خبرسازی است که یک هفته بعد و بعد از شکست پرسپولیس، در دیدار حساس سرخپوشان مقابل سپاهان در تهران توسط مهدی طارمی روی پاس رامین رضاییان به ثمر رسید. پنالتی ای که باعث خشم شدید برانکو ایوانکوویچ علیه این دو ستاره تیمش شد و او در رختکن این دو بازیکن را به بی خیالی و بازی با سرنوشت دیگران محکوم کرد.

رضاییان و طارمی در شرایطی در آن مسابقه دست به شیرین کاری زدند که دیدار پرسپولیس و سپاهان بدون گل دنبال می‌شد و از دست دادن امتیاز بازی خانگی می‌توانست برای سرخپوشان گران تمام شود اما این حرکت محیر العقول در فوتبال ایران، با ضربه مهدی طارمی به گل دوم مسابقه تبدیل شد تا پرسپولیسی ها با سه امتیاز این بازی، شکست ناباورانه هفته گذشته مقابل استقلال را فراموش کنند.
 

در حالی که طرفداران پرسپولیس پس از شکست در دربی استادیوم را پر کرده بودند، یک ساعت پس از سوت شروع، پرسپولیس پنالتی به دست آورد و زوج طارمی - رضاییان، جنون دو نفره را در صحنه پنالتی رقم زدند و بازی 1-0 شد. البته در نهایت پرسپولیس با گل رامین بازی را 2-1 برد.

استقلال در آن دربی با درخشش بازیکنانی مثل نورافکن، فرشید اسماعیلی، کاوه رضایی، علی قربانی، مهدی رحمتی، پادوانی و... پرسپولیس را شکست داد و جشنی به یاد ماندنی را با حضور منصوریان و بازیکنان در ورزشگاه آزادی انجام داد. بردی که سال های سال در هواداران این تیم باقی خواهد ماند. این یک دربی واقعی بود که البته مشخص نیست اگر پرسپولیسی ها در آن صاحب ضربه پنالتی می‌ شدند، طارمی و رضاییان حاضر بودند آن ماجراجویی عجیب و غریب را مقابل دروازه بانی مثل رحمتی تکرار کنند یا نه. اگر از ما می‌پرسید، از این دو نفر هیچ چیز بعید نیست!

255 41

کد خبر 1367582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =