بلایی که کرونا سر استقلال و پرسپولیس می‌آورد!

دنیای ورزش تورنتو نوشت: بحران کرونا باعث تعطیلی مسابقات شده و این موضوع درآمدهای تیم‌های مختلف را هم با خطر مواجه کرده است.

در حال حاضر و با توجه شیوع ویروس کرونا برگزاری مسابقات فوتبال در اغلب لیگ‌ها با تعلیق مواجه شده و همین موضوع زیان بسیاری به برگزارکنندگان مسابقات و همین‌طور تیم‌های مختلف وارد کرده است. کار به جایی رسیده که یوفا اعلام کرده قصد دارد از قانون فیرپلی مالی در این فصل صرف نظر کند و برای تیم‌ها تخفیف قائل شود. از طرفی برخی از اخبار حاکی از آن است احتمال دارد موضوع بحران کرونا تا پایان سال 2020 ادامه یابد و در چنین شرایطی مشخص نیست چه بلایی به سر درآمدهای تیم‌ها خواهد آمد.

با این حال در فوتبال کشورمان بحران به صورت دیگری است؛ در کشوری که تیم‌ها نه از تبلیغات محیطی و فروش محصولات درآمد دارند و نه از حق پخش تلویزیونی می‌توانند درآمدزایی کنند، برگزاری بازی‌ها درآمدی نداشته و تنها اسپانسرها و تبلیغات روی پیراهن بوده که به باشگاه‌ها سود رسانده است. سودی که البته بخش اعظم آن از پیامک‌های هواداران است ولی همین تعطیلی هم ممکن است باعث شود اسپانسرها زیر قرارداد بزنند که در این بحران مالی برای تیم‌ها ممکن است مشکلاتی جدی ایجاد کند. به خصوص که تیم‌هایی چون استقلال، پرسپولیس و تراکتور باید به زودی مبالغی را هم به فیفا پرداخت کنند و مشخص نیست این مبالغ از کجا تامین می‌شود.

255 41

کد خبر 1367599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =