شهردار منطقه ۳ همدان: اخطاریه به متخلفان بهداشتی محوطه «سرگذر» در همدان

شهردار منطقه ۳ همدان گفت: معاون دادستان همدان طی دستوری مقرر کرد عوامل شهرداری همراه با مأموران انتظامی و نماینده صنف میوه و تره‌بار با حضور در محل، ابلاغ نهایی لزوم رعایت بهداشت عمومی و دفع متناسب پسماندها را به کسبه سرگذر ابلاغ کنند.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ محمدرضا فیضی‌منش، شهردار منطقه ۳ همدان با اشاره به عدم رعایت قانون مدیریت پسماند و رها کردن ضایعات میوه و تره‌بار در معبر توسط برخی از کسبه بازار سر گذر گفت: با تنظیم صورت‌جلسه، اخطاریه به این دسته از واحدهای تجاری ابلاغ شد زیرا با رهاسازی زباله در فضای عمومی موجب اقدام تهدیدآمیز علیه بهداشت عمومی شده بودند.

فیضی‌منش افزود: با هماهنگی مقام قضائی طی اقدامی مشترک شهرداری منطقه ۳، نیروی انتظامی، اتحادیه میوه و تره‌بار و اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری تعداد ۳۱ نسخه اخطاریه صادر و به کسبه متخلف ابلاغ شد.

شهردار منطقه ۳ اضافه کرد: علاوه بر بازدیدهای میدانی و دریافت تعداد زیادی گزارش مردمی مبنی بر آلودگی محیطی توسط تعدادی از کسبه بازار سرگذر بر آن شدیم تا موضوع را به نتیجه برسانیم.

مدیر منطقه ۳ همدان با اشاره به شرایط خاص کشور و استان در مواجهه با کرونا تأکید کرد: رعایت بهداشت بیش از پیش از  سوی تمام افراد و اصناف ضرورت دارد.

وی در آخر گفت: با توجه به وضعیت نامطلوب بهداشتی و ایجاد آلودگی توسط برخی از کسبه سرگذر، شهرداری منطقه ۳ بر اساس وظایف ذاتی و قانونی در پایش و دفع پسماندهای پرخطر با استفاده از ظرفیت‌های حقوقی موجود اقدام به ارائه گزارش به دادستان عمومی انقلاب شهرستان همدان کرده است.

کد خبر 1367613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =