بوشهری‌ها خواستار تشدید جلوگیری از مسافرت به بوشهر شدند

در راستای مقابله با انتشار ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس مردم استان بوشهر خواستار تشدید جلوگیری از ورود مسافر به این استان شدند.

به گزارش خبرآنلاین از بوشهر ؛ مردم استان بوشهر همواره در مهمان‌پذیری از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند و از آن طرف به سبب وجود ظرفیت‌های مهم گردشگری هر ساله مسافران متعددی به این استان مسافرت می‌کنند ولی این روزها به سبب شیوع ویروس کرونا برای جلوگیری از انتشار آن ورود مسافر به شهرستان‌های 10گانه استان بوشهر ممنوع شده است.

 از آنجا که در ورودی شهرهای 40گانه استان بوشهر تیم‌های مختلف، مسافران را غربالگری می‌کنند ولی برخی  افراد بر مسافرت به استان بوشهر اصرار می‌ورزند که  مردم استان خواستار تشدید جلوگیری از ورود مسافران به شهرهای 40 گانه و روستاها برای کنترل ویروس کرونا هستند.

یکی از شهروندان بوشهری با تأکید بر توجه به توصیه‌های وزارت بهداشت برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا بر مسافرت نکردن به استان بوشهر تاکید کرد و اظهار داشت: برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا ماندن در خانه امری مهم و ضروری است.

از مسافران در مبادی ورودی شهرهای استان جلوگیری می‌شود

حسین احمدپور با تأکید بر جلوگیری از مسافرانی که از دیگر استان‌ها به بوشهر سفر می‌کنند گفت: بوشهری‌ها همیشه به مهمان‌نوازی مشهور بوده‌اند اما در حال حاضر شرایط  کشور و استان‌ها به‌گونه‌ای است که  برای جلوگیری  از انتشار کرونا نمی‌توانیم پذیرای مسافران باشیم.

 وی با بیان اینکه درخواست از هم‌وطنان برای سفر نکردن به استان بوشهر به سبب علاقه به‌سلامتی آن‌ها است خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بهترین و تنهاترین راهکار مقابله و پیشگیری از شیوع این ویروس از سوی وزارت بهداشت در خانه ماندن است از هم‌وطنان تقاضا می‌شود به این توصیه‌ها  توجه و از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

مسافری که با همراه اعضای خانواده از ورود آنها به بوشهر جلوگیری شده بود در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، مسافرت خود را اشتباه دانست و تاکید کرد: من تصور می‌کردم افرادی که که از سلامتی برخوردارند می‌توانند به مسافرت بروند ولی اکنون متوجه شدم که در مجموع سفر در ایام انتشار ویروس کرونا اشتباه است که مجبورم راه طی شده را برگردم.

وی مردم بوشهر را میهمان ‎نواز و خونگرم دانست و بیان کرد: بدون تعارف مسافرت بر تشدید بحران کرونا می‌افزاید و در این راستا متوجه شدم خودروهای دارای پلاک دیگر استان‌ها موفق به ورود به این شهر نشدند و برگشت داده شدند.

همه جاذبه‎‌های گردشگری در استان بوشهر تعطیل  است

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر تمامی اماکن اقامتی در شهرها و روستاها تعطیل است و از پذیرایی و اسکان و اقامت مسافران جلوگیری می‌شود.

محمدحسین ارسطوزاده  تاکید کرد: تمام اماکن تاریخی، بومگردی، موزه‌ها و کمپ‌های گردشگری و سواحل استان بوشهر تعطیل است و مراکز اقامتی، هتل‌ها، مهمانسراها، مهمان پذیرها و مهمانسراهای ادارات از پذیرش و اسکان مسافران معذور هستند.

وی با بیان اینکه امکان اقامت در بوم‌گردی‌های سنتی و خانه‌های مسافر و سوئیت‌های شخصی به هیچ وجه مقدور نیست افزود:  مردم دیگر مناطق کشور، استان بوشهر را به عنوان مقصد سفر انتخاب نکنید و در این راستا محدودیت‌های ترددی در مسیرهای ورودی به استان  بوشهر اعمال می‌شود.

مسافران ورودی به استان با هزینه خودشان قرنطینه می‌شوند

در همین حال رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر قرنطینه شدن مسافران ورودی به استان با هزینه خودشان خاطر نشان کرد:  بر اساس مصوبات  ستاد کرونای استان بوشهر، مسافران ورودی به این استان به مدت 14 روز قرنطینه می‌شوند و هزینه قرنطینه بر عهده مسافران خواهد بود.

سعید کشمیری از تب‌سنجی در ورودی‌های استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: با همکاری نیروی انتظامی، جمعیت هلال‌احمر، بسیج جامعه پزشکی و نمایندگان فرمانداری‌های هر شهرستان در ورودی‌های استان بوشهر مسافران  تب‌سنجی و به قرنطینه هدایت می‌شوند.

مسافران در ورودی‌های استان بوشهر کنترل می‌شوند

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر هم با تأکید بر جلوگیری از ورود مسافران به استان بوشهر افزود: در راستای ایمن سازی محیط از شیوع کرونا ویروس از ورود مسافران  با کنترل مبادی ورودی جلوگیری می‌شود.

مجید خورشیدی با اشاره به تعطیلی تمام هتل‌ها، رستوران‌ها و مهمان‌پذیرها  گفت:  در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فعالیت خانه‌های مبله، مهمانسراهای دستگاه‌های اجرایی، کمپ‌ها، بومگردی‌ها در استان بوشهر تا اطلاع ثانوی تعطیل و حق پذیرش میهمان ندارند و  اسکان در کنار ساحل و پارک‌ها نیز ممنوع است.

وی با تأکید بر پیوستن به کمپین ماندن در خانه تصریح کرد: مسافرت نرفتن، لغو دورهمی‌ها و نرفتن به دیدار بزرگترها تنها راه شکست بیماری کرونا است.

با توجه به شیوع ویروس کرونا  بر اساس تأکیدات مسئولان وزارت بهداشت در هیچ استانی امکان اقامت مسافران نیست و مردم برای حفظ سلامت خود و جلوگیری از انتقال بیماری کرونا باید عید امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته سپری کنند و در خانه بمانند.

48

کد خبر 1368218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =