۲۴۵ هزار گلستانی برای شناسایی بیماران کرونایی غربالگری شدند

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: تاکنون بیش از ۲۴۵ هزار نفر از مردم استان برای شناسایی و کنترل بیماری کرونا غربالگری شدند.

 به گزارش خبرآنلاین از گلستان ؛ ناهید جعفری اظهار داشت: تا پایان روز گذشته ( سوم فروردین ماه) ۲۴۵ هزار و ۶۴۳ نفر از مردم استان در طرح غربالگری کرونا مشارکت کردند.

وی با بیان اینکه  این تعداد ۱۴ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود، افزود: این طرح با مشارکت گروه‌های بهداشتی اجرا شده و عمدتا افراد و گروه‌های پرخطر در قالب این طرح شناسایی شده‌اند.

سرپرست مرکز بهداشت استان گفت: این غربالگری هدفمند و با تاکید بر گروه‌های پرخطر انجام شده و تا کنون ۲۷ هزار و ۴۶۶ سالمند، ۱۹ هزار و ۴۵۴ بیمار مبتلا به فشار خون، ۱۱ هزار و ۴۵۵ بیمار مبتلا به دیابت، ۱۱ هزار و ۹۲۹ مادر باردار شناسایی شدند.

وی بیان داشت: همچنین یک هزار و ۷۵۵ خانوار نیز که در تماس با بیماران مشکوک یا بستری در بیمارستان‌ها بودند در این طرح مشارکت کردند.

جعفری خاطرنشان کرد: اجرای این طرح حجم مراجعات غیر ضروری به بیمارستان‌ها را به نحو چشمگیری کاهش داده و سبب تشخیص بموقع بیماران کرونایی شده که روند درمان را بهبود می‌بخشد. اجرای این طرح تا اعلام وضعیت سفید بحران کرونا در استان ادامه دارد.

46

کد خبر 1368255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =