۵ نفر
۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
تشدید بحران کرونا در کشورهای عربی

ایرنا نوشت: ویروس کرونا با سرعت فزاینده ای در جهان از جمله کشورهای عربی در حال انتشار است و شمار افراد مبتلا به آن به بیش از ۳۷۶ هزار نفر رسیده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، چین با ۸۱ هزار نفر مبتلا همچنان در صدر کشورهای درگیر قرار دارد و به دنبال آن ایتالیا با تقریبا ۵۹ هزار بیمار در مرتبه دوم و آمریکا با بیش از ۴۰ هزار مبتلا و ۵۷۳ متوفی در مرتبه سوم اسپانیا در رتبه چهارم و آلمان در رتبه پنجم قرار گرفته اند.

در این میان برخی از کشورهای عربی به جرگه کشورهای اعمال کننده قانون منع آمد و شد عمومی پیوستند و شماری از آنها نیز اعلام کردند که علیه افراد غیرمتعهد نسبت به مقررات پزشکی و بهداشتی اقدامات قانونی اتخاذ خواهند کرد.

مصر

وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که با درگذشت پنج بیمار و ثبت ۳۹ مورد جدید شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر کشور به ۳۶۶ نفر و افراد متوفی به ۱۹ شخص رسیده است.

سودان

کمیته عالی اوضاع فوق العاده اداره بحران کرونا اعلام کرد که قانون منع رفت و آمد در سراسر سودان از امروز سه شنبه از ساعت هشت شب تا شش صبح تا اطلاع ثانوی به اجرا درخواهد آمد و حرکت وسایل حمل و نقل عمومی میان شهرها از پنجشنبه آینده متوقف خواهد شد.

الجزایر

رادیو الجزایر اعلام کرد که استان « البلیده » به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا به مدت ۱۰ روز در قرنطینه قرار خواهد گرفت.

دولت الجزایر همچنین قانون ممنوعیت رفت و آمد در پایتخت را از ساعت هفت شب تا هفت صبح به اجرا درآورد و دستور بسته شدن قهوه خانه ها و رستوران ها و مراکز تجاری به استثنای نانواها و اغذیه فروش ها را صادر کرد.

مغرب

وزارت بهداشت مغرب اعلام کرد که با ثبت ۲۸ مورد جدید شمار افراد مبتلا در این کشور به ۱۴۳ نفر رسید و در این میان دو مورد بهبود یافتند و شمار افراد متوفی همچنان چهار نفر است.

تونس

وزارت بهداشت تونس اعلام کرد که با ثبت ۱۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور ظرف ۲۴ ساعت گذشته شمار افراد بیمار به ۸۹ نفر رسید.

امارات

وزارت بهداشت امارات اعلام کرد با ثبت ۴۵ مورد جدید شمار افراد مبتلا در این کشور به ۱۹۸ نفر رسید.

عربستان

مقامات سعودی اعلام کردند کسانی که قانون منع آمد و شد اجرا شده به منظور پیشگیری از انتشار کرونا را نادیده می گیرند، به پرداخت ۱۰ هزار ریال سعودی جریمه نقدی و بیست روز بازداشت محکوم خواهند شد.

همچنین وزارت بهداشت سعودی اعلام کرد با ثبت ۵۱ مورد جدید شمار افراد مبتلا در این کشور به ۵۶۲ نفر رسیده است.  

کویت

وزارت بهداشت کویت اعلام کرد با ثبت دو مورد جدید شمار افراد مبتلا به ۱۸۹ نفر رسید و تا کنون ۳۰ بیمار بهبود یافته و ۱۵۹ نفر همچنان در قرنطینه بسر می برند که در میان آنها پنج نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.  

 اردن

اردن دیروز (دوشنبه) قانون منع آمد و شد را تا اطلاع ثانوی تمدید کرد و وعده داد تا به منظور مهار ویروس کرونا مواد غذایی و کالاهای اساسی را در سراسر کشور تا درب منازل برساند.

شمار افراد مبتلا به کرونا در اردن که جمعیت آن ده میلیون نفر است، ظرف یک هفته از شش مورد به ۱۲۷ مورد افزایش یافت و تا کنون خبر درگذشت کسی در این رابطه گزارش نشده است .

اردن از شنبه گذشته بر اساس قانون وضعیت فوق العاده در سراسر کشور قانون منع آمد و شد اعلام کرد.

ویروس کرونا موسوم به «کووید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان در مرکز چین شیوع پیدا کرد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸)  به صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

310311

کد خبر 1368408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =