توصیه اکید به شهروندان: به بوستان‌ها نیایید

پنجمین نشست روسای کارگروه‌های تخصصی ستاد مبارزه با کرونا در شهرداری تهران در حالی برگزار شد که به شهروندان توصیه شد از حضور در بوستانها پرهیز کنند.

به گزارش خبرآنلاین، در این جلسه به حضور پر خطر شهروندان در اماکن عمومی از جمله بوستان های شهری با توجه به ایام تعطیلات و آغاز فصل بهار اشاره شد و به شهروندان توصیه شد که از تراکم حضور در بوستان های شهری خودداری کنند.

در این جلسه که رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و عضو شورای فرماندهی ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، ریاست آن را برعهده داشت، همچنین مقرر شد با توجه به در پیش بودن روز طبیعت موضوع کنترل و ممنوعیت حضور در این بوستان ها و فضای سبز مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین در خصوص فعالیت فروشگاه های شهروند مقرر شد فروش آنلاین تقویت و برای جلوگیری از تراکم حضور شهروندان در پای صندوق های پرداخت تدابیری از جمله اختصاص صندوق ویژه سالمندان پیش بینی شود.

بر اساس این گزارش همچنین به موضوع خسارت های وارده به شهرداری تهران در طول اسفندماه و احتمال تداوم آن در فروردین و اردیبهشت ماه اشاره و مقرر شد راهکارهای جبرانی برای ترمیم پیامد خسارت های اقتصادی مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین عنوان شد متاسفانه شمار معتادان متجاهر در بوستان ها و برخی اماکن افزایش یافته و از همین رو نیاز است که نسبت به دریافت کمک های دولتی برای مدیریت این بخش اقدام شود.

در ادامه جلسه در خصوص ارتباطات بین المللی و بهره گیری از کمک های خارجی عنوان شد که محموله اهدایی از شهر پکن تحویل شهرداری تهران شده است و شهردار تهران نیز با کلان شهرهای درگیر این موضوع در ارتباط است.

در عین حال موضوع اطلاع رسانی در خصوص شیوه های پیشگیری و مقابله از طریق رسانه های جمعی و تبلیغات محیطی در سطح شهر همچون گذشته ادامه دارد.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1368581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =