۱ نفر
۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶

احساس درماندگی!

شهیندخت مولاوردی
احساس درماندگی!

از ابتدای زمزمه های همه گیری ویروس کرونا دنبال واژه ای می گشتم تا حال و روز این روزهای بشر را به درستی توصیف و معنا کند.

تا اینکه خبری از زنی که داوطلبانه حاضر شد اولین واکسن ضد کرونا را رویش تست کنند، منتشر شد؛ جنیفر هالر، اهل سیاتل آمریکا. او بعد از تزریق گفت: «همه ما احساس درماندگی می‌کنیم. این یک فرصت شگفت‌انگیز برای من است که کاری انجام دهم... و من برای یک دنیای ناشناخته آماده ام...»

بله! «احساس درماندگی»؛ همان واژه ای که دنبالش بودم که ترجمه دقیقی از روز و روزگار دنیا در عصر حاضر است.

جالب آنکه در این وانفسای کرونایی این حالت درماندگی را به همه ابناء بشر بدون استثنا می توان تعمیم داد؛ از مردم کوچه و بازار یا به اصطلاح کف خیابان گرفته تا نخبگان و متخصصان و سیاستمداران و پزشکان که یک عمر برای عالم و آدم نسخه پیچیده اند و این را به راحتی می توان از اخبار و پیامهایی که بدون تامل در صحت و سقم آن روزانه در شبکه های اجتماعی از فرط درماندگی نشر و بازنشر می شود، برداشت کرد.

امروز ویدیویی به دستم رسید و به نظرم رسید اثر ارزشمندی است که این حس را به خوبی منتقل می کند و بر آن شدم با دوستانم آن را به اشتراک بگذارم. امید که پایانِ کرونا آغازی باشد بر پایانِ درماندگی ها و درخودماندگیهای بی پایان انسان تنها و سرگشته امروزی.

* منتشر شده در کانال تلگرام نویسنده . ۵ فروردین ۱۳۹۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1368864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =