معاون مرکز بهداشت بلندیان قزوین: فقط از منزل خارج نشوید!

دکتر یوسفی: بیماری کووید۱۹ در درون افراد است و هنگامی که بیرون می‌آید، منتقل می شود این بیماری، واکسن و درمان ندارد، تغییر رفتار مردم، بسیار مهم و تاثیرگذار است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ دکتر اکبر یوسفی، معاون مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین در سومین بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت که در ایام تعطیل نیز در حال خدمت رسانی به مردم هستند، گفت: بیماری کووید۱۹ در درون افراد است و هنگامی که بیرون می آید، منتقل می شود؛ پس که اگر می‌خواهیم انتقال بیماری عقب بیفتد، چون این بیماری، واکسن و درمان ندارد، تغییر رفتار مردم، بسیار مهم و تاثیرگذار است.
وی اظهار کرد که اگر به مردم می گوییم تا از منزل خارج نشوند، این زیاد آسان نیست، بحث این نیست که از منزل بیرون نرویم مهم این است که هنگامی که کار غیر ضروری نداریم و در وقت شلوغ بیرون نباشیم و در اجتماعات حاضر نشویم و نکات بهداشتی را رعایت کنیم.
معاون مرکز بهداشت شهرستان قزوین، با هدف بررسی روند ارایه خدمات به بیماران مبتلا به ویروس کرونا، غربالگری جمعیت تحت پوشش  و پیگیری موارد مشکوک و مثبت کرونا ویروس، از مراکز خدمات جامع سلامت سیردان، آلتین کُش، اُرکن کُرد و طرازان بازدید کرد و از نزدیک روند ارایه خدمات به بیماران و مراجعان را مشاهده کرد و توصیه های کاربردی را ارائه نمود.
دکتر یوسفی یادآور شد سامانه خوداظهاری  salamat.gov.ir به نحو گسترده اطلاع رسانی شده است و مردم می توانند با خوداظهاری، وضعیت سلامت خود در مقابل کرونا ویروس را ثبت کنند تا قبل از وارد شدن آسیب جدی، خود را مورد ارزیابی قرار دهند.

46

کد خبر 1369210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =