۱۰ نفر
۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
قیمت مسکن در تهران چقدر افزایش یافت؟

در حالی که اسفند ماه سال گذشته بازار مسکن تهران به دلیل شیوع ویروس کرونا از کاهش تعداد معاملات رنج می‌برد، اما قیمت مسکن روند صعودی داشت و از متوسط ۱۴ میلیون تومان عیور کرده و به ۱۵ میلیون تومان رسید.

بازار مسکن در اسفند ماه سال ۱۳۹۸ یک شرایط سخت و غیر قابل پیش بینی را سپری کرده و معاملات مسکن به دلیل شیوع ویروس کرونا به شدت افت کرد.

سال گذشته و در روزهای پایانی سال بود که متوسط قیمت مسکن در تهران از مرز ۱۴ میلیون تومان عبور کرده بود، در اسفند ماه پارسال باز هم این روند را ادامه داد و به ۱۵ میلیون تومان رسید.

بر اساس این گزارش،دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز با تایید رشد قیمت مسکن در اسفند ماه ۹۸ اعلام کرد که متوسط قیمت مسکن در تهران به متری ۱۵ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

این در حالی است که در همین ماه تعداد مبایعه نامه‌ها با یک کاهش شدید به ۱۰ هزار و ۲۴۲ فقره رسیده بود.

تعداد مبایعه نامه ها در بهمن ماه سال ۹۸ بالغ بر ۱۳ هزار و ۵۵۰ فقره بود که این آمار به خوبی نشان می‌دهد در اسفند ماه حدود ۳۳۰۸ فقره تعداد میایعه نامه کاهش یافته است.

در اسفند ماه سال ۹۷ نیز تعداد مبایعه نامه ها ۱۳ هزار و ۳۳ فقره بود.

البته مقایسه منوسط قیمت مسکن در اسفند ۹۸ با اسفند ۹۷ نشام می دهد که رشد بیش از ۴ میلیون تومانی رخ داده است.
متوسط قیمت مسکن در اسفند ۹۷ بالغ بر متری ۱۱ میلیون و ۹۳ هزار تومان بود که مقایسه آن با اسفند ۹۸ نشان می‌دهد که قیمت مسکن در ماه گذشته نسبت به اسفند ۹۷ حدود ۴۲ درصد دشد داشته است.

رشد متوسط قیمت مسکن در اسفند ماه سال قبل نسبت به بهمن ماه سال گذشته حدود ۹ درصد کاهش داشته است

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1369711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =