۲۰ دوربرگردان غیراصولی در شرق خراسان شمالی بسته شد

ایرنا نوشت ؛۲۰ دوربرگردان حادثه خیز که به صوت غیرمجاز در مسیر شرقی خراسان شمالی، در محور شیروان- بجنورد و شیروان به فاروج ایجاد شده بود، برای جلوگیری از بروز حوادث توسط راهداران بسته شد.

به گزارش خبرآنلاین خراسان شمالی این دوربرگردان ها توسط افراد محلی برای ایجاد دسترسی آسانتر ایجاد شده بود که با هدف افزایش امنیت و آرامش در تردد جاده های خراسان شمالی و جلوگیری از بروز تصادفات نسبت به مسدود کردن آن اقدام شد.

حمید جوان افزود: این دوربرگردان های غیرمجاز فاقد علائم راهنمایی از جمله تابلو، رمپ کاهش و افزایش سرعت بود.

وی گفت: دوربرگردان ها اگر به شیوه اصولی ساخته شوند در کاهش بار ترافیکی نقش بسزایی دارند، اما دوربرگردان های ساخته شده توسط مردم در برخی از محدوده ها، مکان یابی درستی نشده و کارآیی لازم را نداشت.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شیروان گفت: وجود دوربرگردان ایجاب می کند تا خودروها با سرعتی کم وارد موقعیت شوند، بنابراین در بعضی محدوده ها یک ناهماهنگی میان کارکرد دوربرگردانها و وضعیت معابر ایجاد می شود که ضروری است با مسدود کردن این دوربرگردانها و مکان یابی درست آنها، تعادل لازم میان این دو ایجاد شود.

شهرستان شیروان در فاصله ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد و ۳۰ کیلومتری غرب فاروج قرار دارد.

این شهرستان ۶۵۰ کیلومتر راه روستایی دارد که بیش از ۵۰۰ کیلومتر آن آسفالت است و ۸۶ کیلومتر بزرگراه نیز در دو باند شمالی و جنوبی دارد.

48

کد خبر 1369748

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =