اختصاص ۱۹۵هزار ماسک جهت توزیع رایگان در مراکز بهداشتی و درمانی سمنان

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از اختصاص ۱۹۵هزار عدد انواع ماسک از سوی وزارت صمت جهت توزیع در شبکه بهداشت و درمان استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ، علی تشنه دل در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدکننده ماسک در سمنان با اعلام این خبر گفت: با پیگیری های سازمان صمت استان این تعداد ماسک از نوع N۹۵  و سه لایه از سوی وزارت صمت در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی استان جهت توزیع رایگان در شبکه بهداشت و درمان قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان با شیوع ویروس کرونا و به جهت پیشگیری و مقابله با این ویروس ، با هماهنگی های صورت گرفته توسط استانداری و وزارت اقدامات خوبی هم در زمینه تولید و هم در زمینه تأمین و توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز از قبیل ماسک و مواد ضد عفونی کننده انجام داده است.

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اقدامات صورت گرفته اظهار داشت: در بخش تولید ملزومات بهداشتی که وظایف ذاتی سازمان می باشد در بین واحدهای تولیدی افزایش ظرفیت صورت پذیرفته و در بین واحدهایی که زمینه و استعداد تولید این محصولات را داشتند با تغییر خط و یا ایجاد خط تولید جدید به تولید این محصولات در استان افزوده شد.

علی تشنه دل با بیان مشکلات برخی واحدهای تولید افزود: مهمترین مشکل برای واحدهای تولیدی ، تأمین مواد اولیه از قبیل الکل برای واحدهای تولید کننده مواد ضد عفونی و تأمین پارچه و کش برای واحدهای تولید کننده ماسک است که برای این موضوع در سطح ملی و استانی اقدامات خوبی صورت پذیرفته و توزیع این اقلام و مواد اولیه بر اساس ظرفیت تولید در هر استان سهمیه بندی شده و مشکلات اولیه رفع شده است.

وی در پایان با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بخش تأمین اقلام بهداشتی برای مردم خاطرنشان کرد: اولویت ما برای توزیع این اقلام مراکز بهداشتی و درمانی می باشد که از طریق دانشگاه های علوم پزشکی استان این اقدام صورت می گیرد و همچنین برای تأمین اقلام مورد نیاز مردم با همکاری استانداری و اداره کل پست استان سامانه توزیع آنلاین و خرید اینترنتی اقلام بهداشتی راه اندازی و اجرا شده که شهروندان بدون مراجعه حضوری به واحدهای صنفی و داروخانه ها می توانند از اقلام بهداشتی مورد نیاز بهره مند شوند

46

کد خبر 1369889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =